Ekspresja emocji wyrażana w mimice twarzy, wiek, predyspozycje genetyczne, niewłaściwie dobrana pielęgnacja, działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – to niektóre najczęściej wymieniane przyczyny starzenia się skóry twarzy. Niemniej – bez względu na powód – po 25 roku życia każda cera potrzebuje przeciwzmarszczkowej pielęgnacji.

Jak utrzymać młodzieńczy wygląd na twarzy

Po przekroczeniu wyżej sugerowanego wieku skóra traci zasoby kolagenu oraz elastyny. Składniki te stanowią swego rodzaju rusztowanie dla skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek grawitacyjnych, jak i mimicznych, które z racji częstej pracy mięśni twarzy mogą się pojawić jako pierwsze.

Pragnąc utrzymać młodzieńczą świeżość, warto zatem zastosować adekwatną pielęgnację skóry twarzy, mającą na celu zniwelowanie istniejących oznak starzenia, a także zapobieganie powstawaniu następnych.

Cera ulegająca procesom starzeniowym staje się coraz bardziej wrażliwa, zatem najlepszym wyborem będą kosmetyki produkowane na bazie naturalnych składników.

Kryteria te spełnia Element krem z jadem żmii.

Skuteczność kremów z jadem żmii

Dla cer dojrzałych, które ulegają procesom starzenia, szczególnie wartościowe są przeciwzmarszczkowe kremy oparte na składnikach naturalnych z uwagi na ich wysoką wrażliwość.

Kremy Element z jadem żmii są tu odpowiednie, ponieważ:

  • zawierają substancję, która ma identyczny skład z jadem żmii (analog jadu żmii wyprodukowany labolatoryjnie)
  • dzięki analogu jadu żmii działają rozluźniająco na skurcze mięśni twarzy, co niweluje i zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych
  • mają lekką i szybko wchłaniającą się konsystencję
  • występują w 3 odsłonach: na dzień, na noc oraz do ust i oczu, co zapewnia kompleksową pielęgnację

Terapia przeciwzmarszczkowa z użyciem jadu żmii może być uzupełniona o tonik-mgiełkę do twarzy, szyi i dekoltu.

Z terapii z użyciem preparatu analogu jadu żmii warto skorzystać w całości. Krem na dzień zapewnia ochronę dzięki filtrom IV, zaś krem na noc regeneruje naskórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.