Szkła korekcyjne są znakomitą alternatywą do tradycyjnych okularów. Nie brudzą się, nie spadają z nosa i nie ograniczają pola widzenia. Ze względu na wygodę i komfort użytkowania wiele osób decyduje się na wybór właśnie ich. I jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ można je idealnie dopasować do dysfunkcji wzroku i prowadzonego stylu życia. Problemem może być jednak odpowiedni dobór soczewek kontaktowych, ponieważ nie jest to takie proste zadanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkieł korekcyjnych? Sprawdź, co radzimy.

Soczewki kontaktowe – jak je dobrać

Samodzielne dobieranie soczewek kontaktowych jest najgorszym z możliwych pomysłów. Zanim staniesz się ich szczęśliwym posiadaczem musisz w pierwszej kolejności odwiedzić gabinet okulistyczny i przejść dokładne badanie wzroku. Na jego podstawie lekarz okulista lub optometrysta postawi odpowiednią diagnozę i dobierze szkła korekcyjne do rodzaju schorzenia. Należy pamiętać, że soczewki posiadają rozmaite parametry i tylko specjalistyczna wiedza lekarza jest w stanie zapewnić Twoim oczom komfort widzenia w każdej sytuacji. Z jego pomocą z łatwością dobierzesz soczewki idealnie właśnie dla Ciebie.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych

Szkła korekcyjne występują w rozmaitych wariantach. Można je podzielić według wady wzroku, gdzie miękkie, toryczne soczewki korygują astygmatyzm, sferyczne krótkowzroczność i nadwzroczność, zaś progresywne starczowzroczność (prezbiopię). Gdy już lekarz okulista pomoże dobrać Ci soczewki kontaktowe warto rozważyć częstotliwość ich noszenia. Do wyboru masz produkty jednodniowe, które są bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nosisz je jeden dzień, a na następny bierzesz świeżą parę. Możesz także wybrać soczewki wielokrotnego użytku – dwutygodniowe, które wymienia się jeden raz w miesiącu.

Dobór soczewek według stylu życia

Szkła korekcyjne są znakomitym wyborem dla wszystkich osób, i to bez względu na to jaki styl życia prowadzą. Nie ma znaczenia czy wiele godzin siedzisz w dusznym biurze przed komputerem, czy akurat podróżujesz, grasz w piłkę, jesteś na siłowni czy jeździsz na rowerze – soczewki kontaktowe nigdy Cię nie zawiodą. Takie produkty do korekty wzroku zapewnią maksimum wygody podczas wykonywania codziennych aktywności, ponieważ w żaden sposób Cię nie krępują. Warto zatem okulary odłożyć do kąta i wybrać nowoczesne szkła korekcyjne.

Najwyższa jakość zawsze się opłaci

Pamiętaj, aby przy wyborze soczewek kontaktowych postawić na produkty, które są najwyższej jakości i po które najczyściej sięgają użytkownicy. Do takich należą szkła korekcyjne marki Acuvue. Wykonane w opatentowanych technologiach wyróżniają się lekkością i znakomicie przepuszczają tlen, zapewniając tym samym wysoki poziom nawilżenia i eliminując zjawisko suchego oka. Warto podkreślić, że soczewki acuvue.pl doskonale chronią oczy przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem.

Wybór soczewek kontaktowych Acuvue zapewnia doskonałą jakość widzenia. Warto się tym cieszyć każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Ci się spodobać

Cukrzyca a serce – jak diabetyk powinien o nie dbać

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, która niesie spustoszenie w całym organizmie chorego. Na…

Badania psychologiczne dla kierowców – kto musi je wykonać i na czym polegają

Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim umiejętności, ale też i trzeźwego myślenia. Wyjeżdżając…