Idealna fryzura przez cały dzień

Idealna fryzura przez cały dzieńJest wiele sposób na na to, aby uchronić uatrakcyjnić swoją fryzurę i uchronić ją przed zniszczeniem. Poniżej dzielimy się z Wami kilkoma z nich.

Gdzie powinien znajdować się przedziałek?

Efekt gęstych i puszystych włosów można uzyskać poprzez zmienianie co jakiś czas miejsca, w którym znajduje się przedziałek. Panie, które zawsze układają fryzurę w ten sam sposób, narzekają często na to, że ich włosy tracą sprężystość i stają się przyklapnięte. Można temu zapobiec, przesuwając np. przedziałek o 1-2 cm albo też przenosząc go z lewej strony na prawą lub odwrotnie.

 

Kup odpowiednią poduszkę

Wpływ na stan i wygląd włosów ma również poduszka. Najlepiej spać na poduszce jedwabnej – bawełna powoduje większe tarcie i dlatego może uszkodzić powierzchnię włosów. Da się to zaobserwować zwłaszcza u niemowląt, ponieważ są one bardzo ruchliwe: włoski tych, które śpią na bawełnianych poduszkach, nie są tak gładkie i sprężyste, jak mogłyby być. Jedwab ma gładką powierzchnię i jest bardziej przyjazny dla skóry niż bawełna. Zawiera w sobie aminokwasy, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się i powstawania zmarszczek. Alternatywą dla poduszek jedwabnych jest satyna, również miękka w dotyku.

 

Lakier może zdziałać cuda

Dobrym sposobem na idealną fryzurę jest spryskiwanie włosów lakierem w określonej pozycji – należy pochylić głowę i spryskać je z odległości ok. 20 cm. Po uniesieniu głowy pasma będą odbite od nasady. Ostatnio modne są fryzury nieco rozwichrzone, imitujące nieład – aby uzyskać taki efekt, należy rozpylać lakier pod strumieniem gorącego powietrza z suszarki. Dzięki temu nadasz swoim włosom większą objętość.

 

Nietypowe zastosowania odżywki do włosów

Odżywkę można wykorzystać w sposób niekonwencjonalny. Jeśli chcesz zapobiec plątaniu się włosów, nałóż odżywkę na mokre kosmyki, a następnie rozczesz je szerokim grzebieniem. Dzięki temu Twoje włosy będą puszyste i piękne. Lubisz chodzić na basen? Przed nałożeniem czepka na głowę zamocz włosy w wodzie i nałóż na nie odżywkę. W ten sposób ustrzeżesz skórę głowy przed szkodliwym działaniem chloru.

 

Optyczny lifting

Chcesz unieść i wyszczuplić optycznie owal twarzy? Zwiąż włosy w koński ogon na wysokości kości policzkowych. Efekt gwarantowany.

 

Szczoteczka nie tylko do zębów

Masz delikatne, cienkie włosy? Tapiruj je co jakiś czas szczoteczką do zębów. Wystarczy chwycić pasemko i podtapirować je od spodu, a w dalszej kolejności wygładzić nieco z wierzchu, by uzyskać pożądany efekt. Szczoteczka do zębów przydaje się również w przypadku niesfornych kosmyków. Można je okiełznać, spryskując ją lakierem i przeciągając po odstających włoskach.

 

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka sposobów na uatrakcyjnienie fryzury. Więcej różnego rodzaju porad dotyczących urody i zdrowia znajdziesz na stronie https://promreport.com/pl/.