Wyposażenie salonu barberskiego

Wyposażenie salonu barberskiegoChoć obaj, fryzjer i barber, zajmują się strzyżeniem, to specyfika ich pracy jest inna. Pierwszy gości w swoim salonie kobiety i mężczyzn, drugi natomiast specjalizuje się w męskich fryzurach i przede wszystkim – w brodach. W związku z tym wyposażenie salonu barberskiego jest nieco inne.

Brodę to Ty szanuj

W zakładzie barberskim oferowane są nie tylko cięcia nożyczkami lub wymagającą sterylizacji brzytwą. Tak jak i włosy na głowie, tak i te na brodzie potrzebują zabiegów nawilżających i stymulujących porost. Nie zapomnij więc o zaopatrzeniu się w odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria do pielęgnacji brody i włosów. Wizyta w salonie powinna być rodzajem relaksującego męskiego rytuału, do którego klient zechce podejść z przyjemnością i bez skrępowania.  Jaki jest więc najważniejszy element wyposażenia, którego u barbera zabraknąć nie może? Dobrze myślisz – wygodny fotel!

 

Fotele barberskie – meble na długie lata

Fotele można znaleźć w różnych wariantach i stylach. Poza estetycznym wyglądem każdy z nich powinien cechować się solidnością wykonania. Taki fotel będzie wizytówką Twojego salonu. Dlatego nie należy zaczynać poszukiwań od produktów najtańszych, z drugiej ręki. Cena idzie często w parze z jakością – zdecyduj się więc na mebel, który posłuży Ci przez długie lata w niezmienionym stanie. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz fotele barberskie renomowanych marek.

 

Solidne i wygodne

Fotel barberski, który zapewni wygodę zarówno Tobie (w trakcie pracy), jak i klientowi, powinien mieć płynną regulację wysokości oraz nachylenia zagłówka. Ułatwi Ci to dostanie się w trudno dostępne zakamarki na szyi czy żuchwie, a strzyżonej osobie zapewni możliwie najwyższy komfort. Samo oparcie powinno mieć funkcję odchylania, a podnóżek możliwość regulacji: dzięki temu dopasujesz jego wysokość do klienta. Ważne jest także dobre wyważenie fotela – jego podstawa powinna być mocna oraz ciężka. W ten sposób zapewniona zostanie odpowiednia stabilność oraz równowaga sprzętu – niezależnie od ustawienia siedziska. Mebel ma bowiem nie tylko wyglądać, ale i być bezpieczny w użytkowaniu.

 

Szyk i styl

Salony barberskie stają się coraz bardziej popularne. Myśli się o nich jak o miejscach oryginalnych i mocno klimatycznych. Dlatego jednym z elementów wystroju takich salonów są dodatki drewniane i stalowe, mające za zadanie podkreślić surowy, męski charakter pomieszczenia. Można więc postawić albo na klasyczne czarne meble, które świetnie wpasują się w każde wnętrze, albo na mocne akcenty – czerwień czy tapicerkę przypominającą marmur. Co ciekawe, ekskluzywne fotele barberskie wykonywane są nie tylko z myślą o fizycznym komforcie klienta – dlatego też można spotkać modele z uchwytami na szklankę lub popielniczkę, a nawet z funkcją indukcyjnego ładowania smartfona. Twój klient będzie mógł mieć wszystko pod ręką.

 

Podstawowym wyposażeniem salonu barberskiego są fotele. Solidne, stabilne oraz wykończone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Mają nie tylko cieszyć oko i zachęcać do odwiedzenia zakładu, ale przede wszystkim powinny być funkcjonalne i zapewniać najwyższy komfort użytkowania.