Rudy zawsze w modzie. Porady modowe dla rudzielców

Rudy zawsze w modzie. Porady modowe dla rudzielcówRudowłose kobiety są pełne wdzięku i ognistego temperamentu. Jeśli tylko właściwie ukierunkują swój potencjał, moda pozostanie na ich usługach.

Na szczęście minęły już czasy, kiedy rudość była przyczyną kompleksów. Dziś złociste kosmyki, idące najczęściej w parze z piegami, to niemały powód do zadowolenia. Rudowłosi wyróżniają się z tłumu, są dobrze zapamiętywani i budzą ogólny zachwyt. Rude włosy stawiają nam jednak pewne wymagania. To one w głównej mierze decydują o naszym wizerunku, a wszystko inne pozostaje tylko ich uzupełnieniem. Cała zawartość szafy, szkatułki z biżuterią, jak i kosmetyczki powinna być im podporządkowana.

 

Typ urody – ciepła jesień

Klasyczni rudzielce to przedstawiciele jesieni. Mają charakterystyczny, ciepły i słoneczny typ urody. Typ „ciepła jesień” jest zdecydowanie najcieplejszym i najbardziej klasycznym z jesiennych wariantów. Stosunkowo łatwo go sklasyfikować i wybrać dla niego najbardziej odpowiednie kolory.

Rudowłose powinny czuć się doskonale w otoczeniu ciepłych barw, zarówno tych intensywnych, jak i lekko już przygaszonych. Rudość wspaniale komponuje się z różnymi odcieniami żółci, brązu, zieleni i niebieskiego. Nikt nie prezentuje się tak oszałamiająco w turkusie czy ciepłym beżu jak posiadaczki rudych włosów. Ciepła jesień lubi też butelkową zieleń, szafir, pomarańcze, czerwień, odcień musztardowy czy granat lekko wpadający we fiolet. Nie do końca dobrze jej w czerni, a zupełnie fatalnie w czystej bieli. Zasada doboru ubrań do koloru włosów i typu urody obowiązuje jednak przede wszystkim co do górnej części garderoby. W kwestii doboru spodni czy butów mamy już większą dowolność.

 

Biżuteria i makijaż – złoto, dużo złota!

Posiadaczki rudych włosów powinny odstąpić od noszenia srebrnej biżuterii i przywdziewania kryształowych błyskotek. Ich szyje, mleczne płatki uszu i blade nadgarstki są stworzone do noszenia złota w odcieniu klasycznym i różowym, jak również miedzi. Mile widziane są naturalne kamienie (turkus, szafir), jak i korale.

Makijaż ciepłej jesieni powinien harmonizować się z jej jasną karnacją, piegami oraz tendencją do łapania rumieńców. Odpowiadają temu kosmetyki w odcieniach ciepłych, w barwach tzw. przyprawowych – cynamon, curry czy musztarda. Sprawdzą się też drobinki złota, brązy i soczyste brzoskwinie.