Aloes – roślina dla urody oraz zdrowia brody

Aloes – roślina dla urody oraz zdrowia brodyAloes to roślina niemal egzotyczna. Popularność zyskuje jednak w każdym zakątku świata. Sprawiają to jej właściwości nawilżające, fantastycznie wpływające na kondycję zdrowia i urody. Tyczy się do również zdrowia i urody włosów oraz zarostu.

Bez wody i powietrza brakuje życia

Życie rozwinęło się za sprawą wody i powietrza. Nie powinien ten fakt dziwić, bo prawie każdy żywy organizm bez dostępu do nich umiera. Jeśli chodzi o wodę, to nie tylko bierze ona udział w większości procesów życiowych, lecz również buduje nas. Z jednej strony wpływa na kondycję naszego zdrowia – powoduje, że czujemy się silniejsi, zyskujemy większą odporność, nasze ciśnienie krwi pozostaje uregulowane, procesy życiowe zachodzą właściwie; z drugiej strony wpływa ona na kondycję naszej urody – daje  skórze i włosom właściwe nawilżenie, a co za tym idzie lepszy wygląd.

 

Aloes – sukulent wśród roślin

Sukulenty to grupa roślin, które wytworzyły w sobie tkankę wodną. Gromadzą one wodę i jednocześnie nie potrzebują stałego dostępu do niej. Potrafią więc żyć w gorącym klimacie, na przykład na pustyniach, dlatego spotyka się je w Afryce i na Bliskim Wchodzie. Należą do nich drzewa, krzewy, byliny, liany. Za najbardziej popularne gatunki roślin sukulentnych uchodzą oczywiście kaktusy oraz aloesy. Chociaż wśród aloesów wyróżnia się 400 gatunków, to dominuje aloe vera, co z języka łacińskiego znaczy aloes zwyczajny. Z aloesów wytwarza się mikstury do picia w postaci soków aloesowych lub napojów z dodatkiem soku aloesowego, a także kremy, balsamy, oleje i maści do smarowania, odznaczające się właściwościami pielęgnacyjnymi, a nawet leczniczymi.

 

Ekstrakt z aloesu w kremach, balsamach i olejkach

Ekstrakt z aloesu działa od zewnątrz i od wewnątrz. Od wewnątrz za sprawą napojów zawierających w składzie aloes. Od zewnątrz za sprawą kosmetyków nawilżających, czyli głównie kremów, balsamów i olejków. Kremy oprócz właściwości nawilżających odznaczają się właściwościami odżywiającymi. Balsamy oprócz nawilżenia zapewniają oczyszczenie i łagodzenie. Z kolei olejki słyną nie tyle z nawilżenia, choć oczywiście nawilżają najlepiej spośród kosmetyków, ile z obłędnego zapachu. Najlepsze kremy, balsamy i olejki zawierają w swoim składzie właśnie ekstrakt z aloesu.

 

Beardition – marka kosmetyków na bazie aloesu

Wśród marek kosmetyków dla mężczyzn wyrabianych na bazie aloesu króluje amerykańska marka Beardition (sprawdź tutaj). W jej ofercie znajdują się takie kosmetyki jak szampon, odzywka i olejek, które fantastycznie działają na włosy. Choć przeznaczone są dla brody, sprawdzają się również w dbaniu o fryzurę. Dzięki temu, że olejek zawiera w swoim składzie oleje z jojoba, ryżu i aloesu, ma niesamowity zapach, na który składają się nuty owocu bergamotki, kwiatu wanilii i zawsze pozostającego na czasie drzewa sandałowego.