„Chłopczyca” przed ołtarzem, czyli fryzury ślubne na krótkich włosach

„Chłopczyca” przed ołtarzem, czyli fryzury ślubne na krótkich włosachKrótkie włosy nie kojarzą się z weselną stylizacją, a jeśli nawet, to głównie w kontekście ich ewentualnego przedłużenia. A przecież krótka fryzura może w dzień ślubu pełnić swoją reprezentacyjną funkcję równie dobrze, jak loki do pasa.

Włosy do linii brody

Taka długość włosów jest o tyle mało kłopotliwa, że w zasadzie można zrobić z nią wszystko to, co z włosami długimi. Możliwe jest skomponowanie uczesania zarówno z grzywką, jak i bez, można zakręcić loki lub fale, a także zwrócić się do dobrego fryzjera, który podejmie się efektownego upięcia. Przy odrobinie starań przy tej długości można nawet wyczarować eleganckiego koka. Dobrym pomysłem jest też w tym przypadku klasyczny bob – włosy dłuższe z przodu, z tyłu natomiast krótsze i nieco uniesione. To uczesanie w stylu retro nadaje całej stylizacji delikatnego, romantycznego charakteru.

 

Krótka fryzura z grzywką

Gdy włosy są mocno pocieniowane z tyłu, z przodu natomiast na czoło opada kilka kosmyków, istnieją dwie najpopularniejsze wersje weselnej fryzury. Pierwsza zakłada zostawienie grzywki, przy jednoczesnym jej pofalowaniu i lekkim zmierzwieniu. Takie uczesanie wygląda bardzo naturalnie, trzeba jednak pamiętać, że przy tej długości włosów nie da się podpiąć klasycznego welonu, dobrze więc zastosować jedną z mniej oczywistych, a również efektownych ozdób, takich jak przepaska, fascynat, diadem czy grzebień.

Bardziej wymyślną opcją jest zaczesanie grzywki do góry i odsłonięcie czoła. Całość należy potem podnieść poprzez lekkie natapirowanie. Trzeba koniecznie pamiętać o solidnym utrwaleniu tego rodzaju fryzury.

 

Włosy bardzo krótkie

Całkowicie chłopięca fryzura, wbrew pozorom, przy weselnej stylizacji nie sprawia najmniejszego problemu, jest bowiem na tyle charakterystyczna, że stanowi ozdobę sama w sobie i nie potrzebuje już żadnych skomplikowanych zabiegów. Wystarczy odpowiednio dobrać makijaż i uświetnić fryzurę gustowną ozdobą, a efekt będzie murowany. Stylizacja ślubna jako taka stanowi esencję kobiecości i krótka fryzura tego nie zepsuje, wręcz przeciwnie, urozmaici całą koncepcję i przełamie schemat, ostatecznie dając niezapomniany efekt.

 

Kobiety, które na co dzień dobrze czują się w krótkich włosach, nie muszą ich sztucznie przedłużać do ślubnej stylizacji, jeśli nie chcą. W tym niezwykłym dniu będą miały okazję odkryć inne zalety krótkiej fryzury niż tylko chwalona na co dzień funkcjonalność i wygoda.