Prostownica do włosów - jak jej używać?

Prostownica do włosów - jak jej używać?Idealna fryzura wymaga wysiłku i czasu, ale również umiejętności, co jest szczególnie ważne przy prostowaniu włosów. Mamy wtedy do czynienia z wysokimi temperaturami, dlatego należy znać zasady użytkowania prostownicy do włosów, w przeciwnym razie możemy później zmagać się ze spalonymi końcówkami.

Nie niszcz włosów!

Włosy przede wszystkim powinny być suche, przynajmniej w około 95%. Są prostownice, które stosowane mogą być nawet na mokrych włosach, jednak nie dają one takiego samego ani nawet zbliżonego efektu, co sprzęt użyty na wysuszonej głowie. Ponadto jeżeli mamy wilgotne włosy i zaczynamy je prostować, to może być naprawdę opłakane w skutkach, ponieważ bardzo je wtedy niszczymy. Ważne jest również, aby przed użyciem prostownicy spryskać naszą fryzurę specjalistycznym sprayem chroniącym włosy przed bardzo wysokimi temperaturami. Przy okazji działa on wygładzająco, co dobrze wpłynie na ich wygląd i trwałość prostowania.

 

Włosy zabezpieczone – mogę już prostować?

Bezbłędne prostowanie jest bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasza fryzura faktycznie była perfekcyjna. Przede wszystkim jednak po włączeniu sprzętu powinniśmy poczekać kilka minut, aż faktycznie się nagrzeje do odpowiedniej temperatury. Ledwie podgrzana prostownica nie sprawi, że nasze włosy staną się proste jak struny; będziemy musiały powtarzać czynność kilka razy, a co za tym idzie – niszczyć włosy niepotrzebnie. Im rzadziej nasza fryzura będzie się stykać z wysoką temperaturą, tym lepiej. Ważne zatem, aby urządzenie było faktycznie gorące.

 

Prostownica nagrzana, czas zaczynać!

Chwytać włosy sprzętem powinniśmy od samej nasady i prostować do samego końca. Powoli, bez zatrzymywania się i stanowczo. Powinno Ci to zająć około trzech sekund. W innym wypadku możemy mieć efekt pogniecionych włosów, a nie to przecież jest naszym celem. Należy chwytać tym sprzętem cienkie pasma włosów, ponieważ wtedy skupiamy więcej ciepła na nich, w związku z czym łatwiej jest się im wyprostować. Najlepiej, aby po jednym paśmie przejechać prostownicą tylko raz, bez powtarzania. Jeśli się nam to jednak nie uda, to drugi przejazd powinien być już odrobinę szybszy. Kiedy już wyprostujemy wszystkie włosy, to należy spryskać je lakierem, żeby utrwalić efekt. Ważne jest również, aby wyłączyć prostownicę i poczekać, aż ostygnie. Dopiero wtedy można ją spokojnie schować.

 

Jakiej prostownicy używać?

Sprzęty fryzjerskie mają to do siebie, że są dosyć drogie. Warto jednak, w każdym przypadku, zainwestować trochę więcej i mieć porządne urządzenie, które starczy nam na dłuższy czas i będzie łagodne dla naszych włosów. Dotyczy to suszarek, lokówek, karbownic itp. Jeśli potrzebna nam jest profesjonalna prostownica do włosów, to warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona regulację temperatury, jest antystatyczna oraz czy została wykonana z porządnego materiału, np. czy jej płytki są ceramiczne. Aby zachować trwałość sprzętu, należy odpowiednio o niego również zadbać. Nie powinno się przechowywać prostownicy w bardzo wilgotnym miejscu oraz obwijać prostownicy dookoła kablem, ponieważ może się w ten sposób uszkodzić.

Używanie sprzętów fryzjerskich to trudne zadanie, szczególnie dla osób, które robią to po raz pierwszy. Łatwo można zniszczyć sobie włosy bądź osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego należy najpierw poświęcić trochę czasu i uwagi na to, aby się tego nauczyć. Jednak warto, ponieważ zadbane, uczesane włosy to bardzo przyjemny widok i bardzo poprawia naszą prezencję.