Wygodny fotel fryzjerski kluczem do sukcesu

Wygodny fotel fryzjerski kluczem do sukcesuDo salonów fryzjerskich chodzimy nie tylko po to, aby zadbać o swoje włosy, ale również po to, aby się zrelaksować i uspokoić, zapomnieć o całym świecie. Każdy fryzjer powinien wziąć to pod uwagę.

Czym powinien charakteryzować się salon fryzjerski?

Wygląd salonu jest oczywiście bardzo ważny – musi zachęcać do złożenia wizyty. Nie tylko ładną aranżacją wnętrza, ale przede wszystkim czystością i schludnością. Warto również zadbać o wygodę swoich klientów. Przede wszystkim dostosowany do potrzeb klienta powinien być fotel. To na nim spędza on nieraz długie godziny, ważne jest zatem, aby był miękki, dobrze wyprofilowany i z dobrego materiału.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela?

Ważna jest oczywiście pompa. Można oczywiście kupić fotel z pompą gazową, ponieważ zaliczają się one do tańszych. Jednak bardziej komfortowe dla fryzjera, a przede wszystkim dla klienta, są fotele z zainstalowaną pompą hydrauliczną. Dlaczego? Otóż takie urządzenie służy do swobodnego regulowania wysokości krzesła. Różnica jednak polega na tym, że przy pompie gazowej klient za każdym razem będzie musiał wstać, jeśli zechce zmienić pozycję; pompa hydrauliczna natomiast pozwala na swobodne poruszanie fotelem.

Kolejnym ważnym elementem jest materiał. Oczywiście skóra i ekoskóra są bardzo eleganckie, nie sprawdzą się jednak w lecie. Nikt nie lubi się przyklejać do siedzenia ani zostawiać widocznych, mokrych plam na jego powierzchni. Warto pamiętać także o tym, aby fotel nie był drapiący ani twardy. Siedzenie przez kilka godzin w jednej pozycji na twardym jak kamień fotelu z pewnością nie jest przyjemnym doznaniem. Fotel powinien być również wyposażony w kółka.

 

Idealny fotel fryzjerski

Miękki, z przyjemnego materiału oraz dostosowany do potrzeb zarówno klienta, jak i fryzjera. Elegancki i estetyczny. To są cechy porządnego fotela (sprawdź fotele fryzjerskie w ModnaKaja.pl). Taki mebel powinien pasować do otoczenia, dużym błędem byłoby kupowanie różnych foteli do salonu fryzjerskiego.

Luksusowe salony bardzo dbają o swoich klientów. Traktowani są oni raczej jako goście i właśnie dlatego wracają. Czują się dobrze w czasie wizyty, jest im wygodnie i ufają swoim fryzjerom. To efekt sumy wysiłków włożonych w prowadzenie salonu – od zatrudnienia specjalistów po wybór wygodnego fotela. Należy pamiętać, że sukces odnoszą zakłady, które nie tylko nastawione są na zysk, ale również rozpieszczają swoich klientów.