Meble do salonu fryzjerskiego - czym powinny się charakteryzować?

Meble do salonu fryzjerskiego - czym powinny się charakteryzować?Salon fryzjerski to miejsce, w którym powstają zjawiskowe fryzury. O ile pozyskiwanie odpowiednich ludzi do pracy nastręcza nie lada kłopotu, to urządzenie salonu tak, by wyglądał naprawdę profesjonalnie, nie jest już takie trudne. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Meble to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Klienci patrząc przez witrynę bądź wchodząc do salonu, muszą mieć poczucie, że panuje tam atmosfera dobrego smaku. Nie oddadzą swojej fryzury w ręce kogoś, kto nie potrafi zachęcająco urządzić salonu. Miejsce pracy fryzjerów ma być nie tylko funkcjonalne i czyste, ale także reprezentatywne, spełniające wizualne wymagania klientów.

 

Jak zaplanować przestrzeń?

Salon fryzjerski nie powinien być urządzony zbyt ciasno. Dlatego kupując meble, postawmy na minimalizm i zostawmy trochę wolnej przestrzeni w salonie, aby nie przytłoczyć klientów. Nasz wybór powinien paść dokładnie na to, czego potrzeba do obsługi klienta i zapewnienia mu komfortu podczas wykonywania usługi. Nic więcej, nic mniej. Wyposażenie powinno być dostosowane zarówno do klienta, jak i pracowników.

 

Co jest najważniejsze przy wyborze mebli?

Najważniejsze, aby wszystkie meble były wygodne. Fotele powinny być miękkie, lustro duże i przejrzyste, fryzjer natomiast powinien mieć wiele uchwytów oraz półeczek na różne sprzęty i specyfiki. Nie wolno również zapominać o klientach oczekujących na swoją kolej, którym także należy zapewnić wygodne siedzenie oraz stoliczek, na którym będą leżały gazety bądź kawa, którą zostanie poczęstowany.

 

Podstawowe umeblowanie

Bardzo ważnym elementem są fotele. Klient spędza na krześle fryzjerskim czasami kilka godzin. Nie zapominajmy, że dla niektórych wizyta u fryzjera jest formą relaksu. Nie możemy zatem posłać nikogo do domu z piękną fryzurą i… obolałą kością ogonową! Fotel powinien być miękki i wyposażony w podnóżek oraz podłokietniki. Ważne jest również, by można było regulować jego wysokość - znacznie ułatwi to pracę fryzjerowi.

Charakterystycznym elementem umeblowania salonu są ogromne lustra, które umieszcza się naprzeciwko klienta, tak by mógł on obserwować pracę fryzjera. Powinny być one wykonane ze specjalnego, grubego szkła. Takie lustra prezentują się bardzo efektownie, jeśli są ładnie oprawione. Dobre oświetlenie podkreśla jeszcze efekt. Warto również zwrócić uwagę na to, czy lustra są odporne na wilgoć. Nieodporne na korozję lustro na pewno nie będzie robiło dobrego wrażenia na klientach.

Wykonana z wysokiej klasy materiałów myjka do włosów również jest bardzo ważnym elementem umeblowania salonu fryzjerskiego. Musi być wygodna dla klienta oraz funkcjonalna dla fryzjera.

Szafki w salonie powinny zapewniać odpowiedni dostęp pracującemu fryzjerowi do wszystkich najważniejszych i najpotrzebniejszych specyfików i sprzętów. Przydatne są również wózki fryzjerskie na kółkach.

Meblem, który jest bardzo potrzebny, jest również taboret dla fryzjera. Powinien być mobilny (mieć gumowe kółka) i umożliwiać regulację wysokości.

Profesjonalizm osób pracujących w salonie, przyjemna atmosfera oraz estetyczne i funkcjonalne walory pomieszczenia  (zobacz meble do salonu fryzjerskiego w ModnaKaja.pl) – wszystko to ma wpływ na reputację salonu fryzjerskiego. Najważniejsze, aby zachęcić klientów do skorzystania z oferowanych przez nas usług.