Akcesoria i kosmetyki do włosów niezbędne zimą

Akcesoria i kosmetyki do włosów niezbędne zimąZima to bardzo ciężki okres dla naszych włosów. Gniecione czapką, przegrzewane suszarką, wysuszone od ciepła kaloryferów… Nasza fryzura zimą wymaga szczególnej troski, żeby przetrwać w dobrej kondycji.

Bez czapki ani rusz

Czapka rujnuje kunsztowne fryzury – to fakt. Jednak mimo wszystko czapka jest absolutnie niezbędna, aby zachować zdrowie i urodę włosów. Ten pozorny paradoks wynika z tego, że zimno i wiatr fatalnie wpływają na nasze włosy i ich cebulki. Dlatego warto chronić je przed działaniem niekorzystnych czynników. Idealna czapka powinna być obszerna, aby zmieścić pod spodem wszystkie włosy, a także powinna być uszyta z naturalnych materiałów, jak wełna czy bawełna. Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów, można czapkę spryskać od wewnątrz płynem antystatycznym w sprayu.

 

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Z powodu centralnego ogrzewania oraz gniecenia pod czapką włosy zimą przetłuszczają się i wymagają częstego mycia. Codzienne suszenie czy prostowanie nie wpływa dobrze na włosy, dlatego trzeba robić to rozsądnie i korzystać z odpowiednich kosmetyków do włosów. Przed myciem można nałożyć na końcówki włosów odrobinę oliwy z oliwek, która zabezpieczy je przed wysuszeniem nawet podczas codziennego mycia. Można też zabezpieczać końce włosów preparatem z silikonem. W miarę możliwości warto myć włosy wieczorem i pozwolić im wyschnąć swobodnie – codzienne używanie suszarki nie wpływa korzystnie na ich kondycję. Po myciu warto też spryskać włosy odżywczą mgiełką.

Raz czy dwa w tygodniu warto też zafundować włosom  seans z odżywczą, regenerującą maseczką.

 

Zadbaj o odpowiednią fryzurę

Zimowe miesiące najlepiej znoszą krótkie włosy. Ale przecież nie będziemy ścinać włosów z powodu mrozu! Długie włosy zimą starannie upinajmy i chowajmy pod czapką. Akcesoria do włosów, takie jak klamry i spinki, uchronią włosy przed ocieraniem się o kurtki i szaliki. Długie włosy można też przed wyjściem na mróz zabezpieczyć olejkiem i zapleść w warkocz. Do czesania zimą przyda się także szczotka z naturalnego włosia -  wygładzi włosy i zapobiegnie elektryzowaniu się.