Bezpieczna dekoloryzacja włosów

Bezpieczna dekoloryzacja włosówNie jesteś zadowolona z koloru włosów po farbowaniu? Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, żeby go usunąć.

Dekoloryzacja często kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem, skutkującym znacznym osłabieniem i wysuszeniem włosów. Tymczasem nie zawsze musi tak wyglądać – aby uniknąć zniszczenia farbowanych włosów, trzeba wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić tę czynność. Możemy to zrobić w domu lub u fryzjera.


Dekoloryzacja u fryzjera

Przeprowadzana z użyciem profesjonalnych środków, jest pewniejszym rozwiązaniem niż ta wykonana samodzielnie w domu. W celu usunięcia koloru używa się zmywacza do farby, rozpuszczającego pigment wchodzący w jej skład. Aby proces ten przebiegł bez znacznego niszczenia włosów, należy dobrać preparat o odpowiedniej mocy. Dlatego też wielu fryzjerów twierdzi, że niezbędna jest tu pogłębiona wiedza i doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegu. Nie mamy gwarancji, że będzie on przeprowadzamy poprawnie i dokładnie.


Dekoloryzacja w domu

Znacznie tańsze rozwiązanie, choć jednocześnie wymagające dużej ostrożności. Produkt, którego potrzebujemy, to dekoloryzator do włosów, który jednocześnie usuwa kolor i posiada właściwości pielęgnacyjne. Najlepszym rozwiązaniem będzie preparat bogaty w witaminy, minerały i aminokwasy, wnikające w skórę głowy i chroniące włosy przed zniszczeniem. Zamiast pełnej dekoloryzacji możemy zdecydować się na rozjaśnienie koloru o kilka tonów. Do wyboru mamy trzy metody:

  • rozjaśnianie proszkowe (zmiana koloru o 4-6 tonów): węglan wapnia i amonu połączony z wodą utlenioną,
  • rozjaśnianie emulsyjne (6 tonów): wykorzystujące działanie nadsiarczanu potasu i amonu i zawierające dodatkowe składniki odżywcze zmniejszające ryzyko uszkodzenia włosów,
  • rozjaśnianie olejkiem (zmiana o 2-3 tony): mieszanka rozpuszczalnego olejku z nadtlenkiem wodoru.

Aby dobrać metodę rozjaśniania najlepszą dla naszych włosów, najlepiej skonsultować się z fryzjerem. Specjalistycznych preparatów i dekoloryzatorów szukajmy w drogeriach internetowych z produktami wysokiej jakości oraz w profesjonalnych sklepach z akcesoriami fryzjerskimi (pod żadnym pozorem nie kupujmy tanich zmywaczy do farby, dostępnych w supermarketach!). Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na temat działania określonego produktu i jego wpływu na włosy.