Dołek w podbródku – defekt czy urok?

Dołek w podbródku – defekt czy urok?Kiedyś charakterystyczny dołeczek w brodzie był bardzo pożądany, zwłaszcza u gwiazd filmowych. Dziś różnie ocenia się tę cechę. Niektórzy uważają go za uroczy detal, inni wręcz nienawidzą. Co mówi o nas dziurka w brodzie i czy można się jej pozbyć?

Dołeczek w podbródku dodaje charakteru fizjonomii twarzy, zarówno kobiecej, jak i męskiej. O jego pojawieniu się decyduje genetyka. Dołek możemy odziedziczyć po rodzicach lub dalszych przodkach. Podobno jego posiadacze to osoby szczęśliwe, zadowolone z życia i pewne siebie. Nie boją się okazywać uczuć i lubią być w centrum uwagi. Uważa się ich za bardzo towarzyskich. Niestety, nie brakuje osób, którym dziurka w podbródku bardzo przeszkadza i nie potrafią jej zaakceptować.

 

Dziurka do wypełnienia

Wielu osobom nie przyszłoby do głowy, aby korygować podbródek z takiego powodu, jak słodki dołeczek. Okazuje się jednak, że niektórzy jego posiadacze (częściej posiadaczki) uważają tę cechę za defekt. Wówczas szukają metody na pozbycie się dziurki w brodzie. Opcji jest kilka, w tym operacja plastyczna – inwazyjny sposób, który nie gwarantuje w 100% zadowalających rezultatów. Dołeczek kształtuje bowiem nie tylko kość, ale też mięśnie, które nie zawsze można w pełni zmodyfikować.

Inna droga to wstrzyknięcie sobie w zagłębienie podbródka botoksu lub kwasu hialuronowego. Można również pokusić się o przeszczepienie w to miejsce własnego tłuszczu. Metody te są dość bezpieczne i nieinwazyjne. Wypełnianie botoksem i kwasem hialuronowym trzeba jednak powtarzać cyklicznie, co kilka miesięcy.

 

Dołeczki od chirurga

Obecnie kobiety szaleją za dołeczkami w policzkach. Cecha ta jest pożądana do tego stopnia, że można wykonać je u chirurga plastycznego. Warto wszak pamiętać, że kiedyś to dołeczki w podbródkach były uwielbiane, a moda zmienia się i lubi wracać. Może więc już niedługo dziurka w brodzie znów będzie na topie. To zresztą detal, który można nienawidzić lub uczynić z niego swój atut. Podobnie jest z piegami czy przerwą w zębach.