Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegiKto z nas nie chciałby cieszyć się uśmiechem modelek i modeli z billboardów?! Niestety wiele osób za gabinetami stomatologicznymi nie przepada. Dentysta jednak nie taki straszny, jak się go maluje.

Może przywrócić nam zdrowy, ale też, co ważne, piękny uśmiech. Aby podjąć leczenie zębów, trzeba udać się do stomatologa, ale by poprawić ich wygląd, wystarczy udać się do stomatologa estetycznego. Wśród znanych zabiegów stomatologii estetycznej czołowe miejsca zajmują: wybielanie, skaling, piaskowanie oraz licowanie. Warto przyjrzeć się im bliżej i w razie potrzeby znaleźć dla siebie coś interesującego.

 

Wybielanie zębów

Kolor zębów warunkują geny, mimo to wszystkie z nich, jeśli nawet nie są śnieżnobiałe, to mają biały odcień. Często można jednak spotkać się z żółtymi zębami, które świadczą na przykład o częstym piciu kawy i herbaty lub paleniu papierosów. Zęby można wybielić, ale raczej nie zrobią tego wybielające pasty do zębów – wybielające bardziej z nazwy, niż z działania. Wybieli je natomiast lekarz dentysta. Zrobi to metodą nakładkową, nakładając na zęby przez dwa tygodnie specjalne nakładki. Może to zrobić także metodą promieni UV, naświetlając zęby przez 90 minut specjalną lampą. Aby wybielanie zębów przyniosło pożądane efekty, trzeba najpierw usunąć z nich kamień.

 

Skaling zębów

Skaling, czyli mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego, wykonuje się zazwyczaj metodą ultradźwiękową. Zabieg przebiega zupełnie bezboleśnie; poprawia higienę i estetykę uzębienia. Kamień to nic innego jak płytka bakteryjna, która się utwardziła. Przyczynia się on do demineralizacji szkliwa, które powinno zostać zmineralizowane, a także do próchnicy.

 

Piaskowanie zębów

Piaskowanie to metoda czyszczenia zębów z różnego rodzaju osadów, które nagromadziły się na ich powierzchni. Wykorzystuje się do tego mieszaninę minerałów, niekiedy wzbogaconą aromatem, aby zwiększyć komfort zabiegu. Co ciekawe, skaling z piaskowaniem mogą wybielić zęby, choć efektów nie można porównać do tradycyjnego wybielania. Więcej o stomatologii estetycznej na http://www.zatokapiekna.pl/stomatologia-estetyczna.

 

Inne zabiegi estetyczne wykonywane na zębach

Stomatologia estetyczna zajmuje się również bardziej złożonymi zabiegami. O ile stomatolog tradycyjny pomoże nam usunąć zęby, o tyle stomatolog estetyczny pomoże nam wstawić implanty. Kolejny z zabiegów wykonywany w ramach stomatologii estetycznej to wstawianie licówek na niezbyt ładne zęby. Licówki to porcelanowe płatki przyklejane na przednią powierzchnię zębów. Licówki nadają zębom piękny kształt i barwę, a także, wedle uznania, poszerzają go lub wydłużają, wypełniają także szpary między zębami. Jeśli chodzi o wyrównywanie zębów, to licówki nie zastąpią koniecznego w niektórych przypadkach leczenia ortodontycznego, więc nie zaszkodzi w żaden sposób wizyty u stomatologa estetycznego poprzedzić wizytą u ortodonty.  Wygląd naszej twarzy zależy od wielu czynników. Aby go poprawić, należy iść za głosem ekspertów w dziedzinie wyglądu i zacząć od uzębienia.