Najskuteczniejsze składniki kremów przeciwzmarszczkowych

Najskuteczniejsze składniki kremów przeciwzmarszczkowychWybierając krem przeciwzmarszczkowy liczymy na to, że przywróci on elastyczność, jędrność i blask naszej skórze. Które składniki takich kosmetyków najlepiej wpływają na odmłodzenie cery?

Koenzym Q10

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w kremach przeciwzmarszczkowych składników jest koenzym Q10, zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się skóry.  Związek ten naturalnie jest obecny w każdej komórce ciała - stymuluje regenerację komórek. Dzięki koenzymowi Q10 skóra zachowuje jędrność. W połączeniu z witaminą E, koenzym Q10 staje się silnym przeciwutleniaczem, hamując powstawanie wolnych rodników. Stosowanie kosmetyków z koenzymem Q10 chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i pobudza ją do produkcji nowych włókien kolagenowych.


Retinol

Jeśli w kremie przeciwzmarszczkowym występuje Retinol, pod postacią witaminy A, ma on odmładzające działanie na skórę. Pobudza on bowiem ją do budowy grubszego naskórka, wspomaga biosyntezę kolagenu i odbudowę zniszczonych włókien kolagenowych. Dzięki stosowaniu kremów z zawartością witaminy A zwalczamy wolne rodniki, poprawiamy pracę gruczołów łojowych i zapobiegamy rozwojowi zmian trądzikowych. Retinol jest przeciwutleniaczem, który stymuluje jednocześnie złuszczanie się martwych komórek naskórka.  Skóra pozostaje jędrniejsza i bardziej elastyczna oraz promienna.


Witamina C

Dobroczynne właściwości witaminy C w odniesieniu do ludzkiego organizmu są doskonale znane od wieków. Witamina ta wpływa korzystnie na wygląd człowieka i kondycję jego skóry. Działa ona na żywe komórki skóry, gdzie są włókna kolagenu i elastyny. Jest silnym antyutleniaczem, więc chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, dając znakomite efekty odmładzające.


Kwas hialuronowy

Podobnie jak koenzym Q10, także kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w organizmie człowieka, w szczególności w skórze. Ma właściwości wiązania wody, dzięki czemu skóra pozostaje odpowiednio nawilżona i bardziej elastyczna. Kremy z kwasem hialuronowym odmładzają skórę, nadając jej odpowiednią gęstość i sprężystość. Kwas ten ma zdolność wypełniania drobnych zmarszczek.