Korekcja ust – na czym polega?

Korekcja ust – na czym polega?Ponętne i kształtne usta są marzeniem każdej kobiety. Współcześnie mamy wiele sposobów na poprawienie mankamentów urody. Jednym z nich jest medycyna estetyczna. Co warto o niej wiedzieć zanim zdecydujesz się skorzystać?

Od wielu wieków kobiety znajdowały sposoby, by się upiększyć. Dla uwydatnienia ust smarowały ich pieprzem. Rumieniec na policzkach zaznaczały sokiem buraczanym. Stosowały węgiel dla podkreślenia oczu. Miały też setki sposobów na powstrzymanie upływu czasu. Niestety, maseczki ziołowe i okłady z domowych produktów nie są w stanie uzupełnić zmarszczek wokół ust, a wargi uczynić pełnymi i wydatnymi. Pomoże natomiast specjalista – kosmetolog lub dermatolog z Poznania, Warszawy, Krakowa czy innych ośrodków miejskich w całym kraju.

 

Nie tylko powiększenie

Korekcja ust powszechnie kojarzy się z powiększeniem warg. A jest nie do końca tak. Często kobiety zwracają się do specjalisty, narzekając na kształt ust, opadające kąciki, niewyraźny kontur czy wyraźną asymetrię między górną a dolną wargą. Wykonujący zabieg specjalista bierze pod uwagę życzenia klientki i dokonuje korekty zgodnie z jej wskazówkami. Jako ze powiększanie ust jest jednym z najbardziej wymagających zabiegów w medycynie estetycznej, warto pamiętać, że do osiągnięcia właściwego rezultatu potrzeba czasem kilku wizyt w gabinecie. Mimo starań specjalisty, jego wiedzy i doświadczenia, czasem nie udaje się nadać ustom kształtu idealnego – znanego ze zdjęć modelek w kobiecych pismach. Należy wziąć to również pod uwagę i pamiętać, że fotografie te są poddawane obróbce graficznej.

 

Zanim powiększy się usta

Wiele pacjentek rozważa również wykonanie makijażu permanentnego. I wtedy powstaje pytanie: który zabieg wykonać najpierw. Opinie specjalistów są w tej sprawie podzielone, większość jednak radzi najpierw wykonać makijaż permanentny, a dopiero po tym powiększać usta. Argumentów jest kilka. Po pierwsze, po zrobieniu makijażu, kontury ust nieznacznie zmieniają swoją pozycję. Po drugie, wcześniejszy zabieg makijażu sprawia, że powiększenie ust będzie potrzebne w mniejszym zakresie.

Podczas zabiegu powiększania ust pod skórę zostaje wprowadzony kwas hialuronowy (znany powszechnie jako botox). Jest to całkowicie bezpieczny produkt pochodzenia naturalnego, zawierającego dodatkowo substancję znieczulającą. Dzięki temu zabieg jest dla pacjentki praktycznie bezbolesny.  

Więcej informacji na temat powiekszania ust: http://aspazja.pl/zabiegi/powiekszanie-ust