Najczęstsze błędy popełniane podczas samodzielnej regulacji brwi

Najczęstsze błędy popełniane podczas samodzielnej regulacji brwiMoże się wydawać, że wyrwanie raptem kilku włosków z okolic łuku brwiowego to dziecinnie prosta sprawa. A jednak wiele kobiet wskutek nieprecyzyjnej lub nieprawidłowej regulacji ma zniekształcone brwi, wymagające poprawek. Co robią nie tak?

Pewność prawidłowo wyregulowanych brwi da nam jedynie wizyta u dobrej kosmetyczki. Doświadczone dłonie w mig rozprawią się ze zbędnymi włoskami, pozostawiając resztę nienaruszoną. Jeśli jednak samodzielnie regulujemy brwi (w końcu to taka drobnostka!), mogą przydarzyć się nam niedociągnięcia. Oto najczęstsze błędy popełniane podczas regulacji brwi w domu:

 

Wyrywamy za dużo włosków

Z rozpędu albo przypadkiem. Jeden niepotrzebnie wyrwany włos często pociąga za sobą konieczność pozbycia się kolejnych, dla wyrównania linii łuku. To bardzo krótka droga do przesadnie cienkich lub sztucznie wyglądających brwi.

 

Nie korzystamy z lusterka powiększającego

Wyrównując brwi na własną rękę warto zadbać o precyzję. Pozwoli nam ją uzyskać lusterko powiększające, niezbędne do tego typu operacji, jak również dodatkowe oświetlenie, np. lampki biurowej. Kosmetykę brwi najlepiej wykonywać na siedząco, gdy mamy na to co najmniej kwadrans wolnego czasu.

 

Ciągniemy włoski w złą stronę

Brwi wyrywamy zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Włoski wyrwane w przeciwnym kierunku mogą odrastać nieprawidłowo lub nie odrosną wcale, jeśli uszkodzimy w ten sposób mieszki włosowe.

 

Podążamy za modą

Modowe trendy kosmetyczne nie omijają nawet brwi. Tymczasem najpiękniejsza oprawa oczu to ta, w którą najmniej ingerujemy. Brwi przesadnie cienkie lub zbyt mocno podkreślone zniekształcają twarz i nadają jej karykaturalne rysy.

 

Skracamy brwi z jednej strony

Rzadziej skubiemy końcówki brwi niż kontur nad wewnętrznym kącikiem oka. Wiele kobiet wyrywa z tego miejsca za dużo włosków, sprawiając że odległość dzieląca brwi rośnie, a łuki tracą swój naturalny kształt. Dlatego wyrywamy tylko te włoski, które znajdują się bezpośrednio nad nosem.