Makijaż permanentny brwi – metody wykonania

Makijaż permanentny brwi – metody wykonaniaPlanujesz wykonanie makijażu permanentnego brwi i zastanawiasz się jaką metodę wybrać? W poniższym artykule znajdziesz informacje nie tylko o dostępnych technikach, ale też o tym jak rozpoznać profesjonalistów.

Czym wyróznia się wykwalifikowana linergistka?

Wybierając odpowiedni salon kosmetyczny należy kierować się wiedzą i doświadczeniem linergistki. Dlatego warto zapoznać się ze zdjęciami przedstawiającymi efekty wykonanych zabiegów oraz certyfikatami uzyskanymi ze szkoleń, w których brała udział. Profesjonalistka potrafi również doradzić odpowiedni odcień, który będzie współgrał z kolorem oczu, włosów jak i cery. Kompetentna linergistka dopasuje kształt brwi do Twoich upodobań. W profesjonalnych salonach wykorzystuje się również sprawdzone, wysokiej jakości kosmetyki i sprzęt.

 

Makijaż permanentny brwi – metody

Istnieje kilka sposobów na wykonanie makijażu permanentnego brwi. Metoda piórkowa jest najbardziej popularna, ale wyróżniamy również technikę włoskową, a także cieniowania.

Metoda ciena daje efekt mozno zarysowanych brwi. W pierwszej kolejności jest przygotowywany szkic kształtu brwi przy wykorzystaniu kredki kosmetycznej a następnie środek wypełnia się pigmentem. Tą metodę polecamy kobietom, którym zależy na podkreśleniu koloru i kształtu naturalnych brwi.

Metoda piórkowa polecana jest głównie osobom borykającym się z problemem widocznych ubytków. Przy pomocy specjalnego piórka z ostrzem, linergistka wykonuje nacięcia przypominające kształt włoska, w które następnie wprowadzany jest pigment. Metoda ta pozwala uzyskać pięknie oraz naturalnie wyglądające brwi.

Ostatnią metodą wykonania brwi jest metoda włoskowa. Od piórkowej różni się głównie narzędziem wykorzystywanym do jej wykonania. Brwi w przypadku metody włoskowej wykonuje się przy użyciu igły, która pozwala na wprowadzenie pigmentu pod skórę.

Każda z kobiet wymaga innego, indywidualnego podejścia. To, dlatego tak ważne jest wykonanie zabiegu w profesjonalnym salonie, w którym linergistka dopasuje nie tylko kolor jak i grubość nowych włosków, ale i metodę, dzięki czemu uzyskany efekt będzie w pełni naturalny i trwały.

Przypominamy, że makijaż permanentny to zabieg ingerujący w organizm. Szczególnie ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i wykorzystywanie sterylnych narzędzi. Wykonanie makijażu permanentnego przez osoby nieposiadające odpowiednich umiejętności i kwalifikacji może w najlepszym wypadku zakończyć się niezadowalającym efektem, a w najgorszym - poważną chorobą.

 

Dlatego zanim zdecydujesz się na permanentne brwi poszukaj linergistki godnej zaufania. Odwiedź stronę https://beautystory.pl/makijaz-permanentny-brwi/ i zapoznaj się z przykładowymi realizacjami. Oprócz tego możesz przeczytać, jakiego sprzętu używa salon makijażu permanentnego Beauty Story.