Typ urody: wiosna. Makijaż dla wiosny ciepłej, jasnej i czystej

Typ urody: wiosna. Makijaż dla wiosny ciepłej, jasnej i czystejKobiety o typie wiosny mają zazwyczaj delikatną skórę, cienkie i jasne włosy, są porcelanowe i świeże. Mogą się jednak widocznie od siebie różnić, dlatego nie ma jednego uniwersalnego makijażu dla wszystkich wiosen.

Każda wiosna jest inna

Dziewczęta o tym typie urody mogą pochwalić się jasnymi włosami w różnych odcieniach blondu, ale nie brakuje też wiosen o brązowych kosmykach. Cerę mogą mieć bladą lub beżową, usłaną piegami. Kolor oczu wiosen również nie jest oczywisty. Choć większość posiada wodniste błękity i niewyraźne szarości, to ciemne obwódki wcale nie są rzadkością. Mamy więc trzy różne typy wiosny, a konkretnie: jasną, ciepłą i czystą. Łączą je delikatna karnacja oraz ciepłe tony kolorystyczne.

 

Czysta wiosna

Wiosna czysta to wiosna wyraźna, choć wcale nie tak łatwa do sklasyfikowania. Mniej wprawione oko uzna ją raczej za czystą zimę. Powodem tej pomyłki najczęściej są włosy. Czysta wiosna ma z natury ciemne włosy, najjaśniejszym możliwym odcieniem jest ciemny blond. Ciemna czupryna idzie w parze z jasną, nieskazitelną wręcz karnacją i ciemniejszymi oczami z domieszką zieleni. Czysta wiosna roztacza wokół siebie wiele ciepła i nietrudno ją zauważyć. To dla niej stworzone są kontrastowe, mocne kolory w ciepłych odcieniach, takie jak słoneczne żółcie, neonowe róże i ciepłe błękity.

Makijaż: o ile czerwona, klasyczna szminka nie jest dla każdego, to na pewno jest dla czystej wiosny. Uzupełniać ją powinien ciepły róż na policzkach oraz srebrzyste i szare cienie do powiek.

 

Jasna wiosna

Jasna wiosna jest bardzo, bardzo delikatna. Ta delikatność to jej największy atut. W związku z tym jasna wiosna nie potrzebuje zbyt wielu ulepszeń. Sama w sobie jest bardzo harmonijna. Jej cera może być porcelanowa lub lekko brzoskwiniowa – jasna, ale ciepła. Oczy są niedookreślone. Mogą być mieszanką niebieskiego, zielonego i szarości. Nigdy nie spotkamy u jasnej wiosny brązowych czy czarnych tęczówek. Jasne włosy czasem przeplatają rudawe refleksy.

Makijaż: odpadają wyraziste szminki, kosmetyki matowe, ciemne kredki i kolorowe cienie. Jasnej wiośnie do pełni piękna wystarczy połyskujący błyszczyk i naturalny makijaż w stylu non make-up, zawierający ciepłe beże i róże.

 

Ciepła wiosna

Posiada jasną cerę typową dla wiosen, ale jest zdecydowanie najcieplejsza i najbardziej świetlista. Jaśniejsza od wiosny czystej, lecz bardziej zdecydowana niż wiosna jasna. Może zaszaleć z kolorami, pod warunkiem, że będą w ciepłych odcieniach. Pasują do niej barwy radosne i lekkie.

Makijaż: ograniczamy się do naturalnych barw w odcieniach beżu i brązu. Nie zaszkodzi delikatny róż. Odpowiednie będą także rozświetlające kosmetyki ze złotymi drobinkami.