Szminka, błyszczyk, lakier do ust - zalety, wady, różnice

Szminka, błyszczyk, lakier do ust - zalety, wady, różniceWyrazisty kolor albo delikatny, naturalny połysk - możliwych wariantów jest tyle, co kobiet. Ale jedno jest pewne – odpowiednio dobrany kosmetyk do ust to niezbędne wykończenie każdego makijażu.

Szminka...

Drogeryjne półki uginają się od kosmetyków do ust. Jak nie zgubić się w tak bogatej ofercie błyszczyków, szminek i lakierów do ust? Warto wiedzieć, czym różnią się od siebie te kosmetyki, żeby móc wybrać idealny.

Klasyczne pomadki są dostępne w ofercie każdej firmy kosmetycznej, a gama barw przyprawia o zawrót głowy. Możemy wybierać wśród odcieni błyszczących i matowych, składów odżywczych albo takich o przedłużonej trwałości. Jednak szminką trzeba umieć się malować. Kolorowe pomadki wymagają precyzji i staranności. Na nałożenie szminki trzeba poświęcić trochę czasu, ale efekt nam to wynagrodzi.

 

… czy błyszczyk?

Alternatywą dla szminki jest błyszczyk. Płynne błyszczyki są sprzedawane w buteleczkach z wygodnym aplikatorem lub w tubkach. Ich użycie jest banalnie proste – wystarczy przejechać aplikatorem po ustach. Często nie trzeba używać do tego nawet lusterka. Połysk i konsystencja błyszczyku zatuszują ewentualne braki w precyzji. Szybkość i łatwość to niewątpliwe zalety błyszczyków, ale płacimy za to zazwyczaj niską trwałością takiego makijażu. Firmy kosmetyczne prześcigają się w patentach na super trwałe błyszczyki, ale mimo wszystko daleko im w trwałości do szminek.

 

A może tak... polakierować usta?

Lakiery do ust to absolutna nowość na rynku kosmetycznym. Łączą w sobie łatwość aplikacji błyszczyków i trwałość szminek. Niekiedy lakiery do ust sprzedawane są w buteleczkach z pędzelkiem jak lakiery do paznokci. Kosmetyki te nie są jednak przeznaczone dla niewprawnych rąk. Aplikacja lakieru wymaga precyzji i pewnej ręki. Lakiery do ust dają trwały kolor utrzymujący się na ustach przez wiele godzin, ale warto wiedzieć, że każdą krzywo namalowaną linię również widać wiele godzin. Mimo wszystko, jeśli zależy nam na makijażu, który przetrwa przyjęcie czy całonocny bal, wybierzmy lakier lub trwałą szminkę. Jeśli potrzebujemy kosmetyku do szybkiego makijażu lub korekty – wtedy idealny będzie błyszczyk.

 

Szeroki wybór kosmetyków do ust oferuje drogeria online: http://www.e-glamour.pl/