Jak wyszczuplić twarz przy pomocy makijażu?

Jak wyszczuplić twarz przy pomocy makijażu?Makijażem możemy osiągać cudowne efekty. I nie chodzi tu tylko o perfekcyjnie krycie niedoskonałości albo matowienie błyszczącego czoła. Jeśli właściwie podkreślimy oczy oraz wymodelujemy twarz, stanie się ona optycznie szczuplejsza.

Optyczne wysmuklanie twarzy za pomocą makijażu powinny opanować te z nas, które mają okrągłą, kwadratową lub pulchną buzię i chciałyby, aby wyglądała ona korzystniej. A korzystniej oznacza w tym przypadku bardziej owalnie. Owal to idealny kształt twarzy, który nie wymaga żadnych optycznych poprawek. Pasują do niego wszystkie fryzury, biżuteria i każdy typ dekoltu. Oczywiście kwadratowej twarzy nie uda nam się tak „przerobić”, aby sprawiała wrażenie owalnej. Z pewnością jednak dobry makijaż pomoże nam zbliżyć się do ideału.

Spójrzmy wiec w lustro i palcem zarysujmy na swojej buzi owalny kształt. Zobaczymy wtedy, że poza jego konturami znajdują się boki czoła, skronie oraz część policzków i żuchwy. Są to elementy, które należy przyciemnić. Dokonujemy tego za pomocą bronzera, ewentualnie specjalnego pudru do konturowania. Sprawa jest prosta – na miejsca, które chcemy ukryć, miękkim pędzlem nakładamy bronzer. Robimy to subtelnie, po linii skośnej, dbając o to, by kontur rozmywał się. Bronzerem lub pudrem traktujemy także boki nosa.

Środek twarzy musimy, z kolei, odpowiednio rozjaśnić, by to na nim skupiał się wzrok. Dokonamy tego przy użyciu rozświetlacza, który pędzlem nakładamy na grzbiet nosa, środek czoła oraz kości policzkowe. Muśnijmy nim także skórę nad górną wargą.

W wyszczuplaniu twarzy ważną rolę odgrywa ponadto makijaż oczu. Należy je tak podkreślić, aby przyciągały uwagę, zakłamując tym samym niedoskonały kontur naszej twarzy. Aby to było możliwe, makijaż oka powinien być dość mocny. Akcentujemy w nim zewnętrzną część powieki, rysując na niej i rozcierając ciemną kredkę. Roztarcie przeciągamy aż do załamania powieki, a na część środkową nakładamy dowolny cień. Kącik oka rozświetlamy najjaśniejszym z posiadanych cieni. Jest to bardzo ważny zabieg, bo dopełnia efektu powiększenia oczu.

 

 

Elżbieta Gwóźdź