Jesienno-zimowe porządki w kosmetykach

Jesienno-zimowe porządki w kosmetykachKażda kobieta zna powiedzenie „kosmetyków nigdy za wiele”. Co jednak, gdy mamy ich tyle, że nie mieszczą się w naszej kosmetyczce? Trzeba zrobić z nimi porządek!

Jak zacząć?

Zbierz wszystkie swoje kosmetyki i rozłóż je na podłodze – w ten sposób łatwiej zauważysz co masz i co do czego przyporządkować. Pierwszy krok jaki powinnaś wykonać, to sprawdzenie każdego kosmetyku pod względem terminu ważności i pozbycie tych bezużytecznych. Następnie odłóż na bok te produkty, z których już nie będziesz korzystać, np. szminki w kolorach, które są dla ciebie za ciemne, perfumy, które ci się już nie podobają czy kremy, które cię uczulają. Nie wyrzucaj ich – podaruj je osobom, którym będą pasować.

 

„Poczekalnia”

Poczekalnia to takie miejsce, w którym kosmetyki będą czekać na swoją kolej. Gdy trzymasz wszystkie kosmetyki w jednym miejscu, nie masz rozeznania, ile jednakowych produktów znajduje się w twojej kolekcji. Zrób ich selekcję i podziel na rzeczy, których używasz i rzeczy, które mogą zaczekać na swoją kolej (sprawdź datę ważności kosmetyków, które odłożysz na bok, by mieć pewność, że gdy znów po nie sięgniesz, będą zdatne do użycia. Kosmetyki z krótką datą ważności wykorzystaj od razu). Do wykonania takiej poczekalni możesz wykorzystać pudełka, które odpowiednio podzielisz na pudełko z kosmetykami do codziennej pielęgnacji, makijażu, szminkami itd. Na poczekalnie idealnie nadają się szafki nocne, w których możesz przechowywać pudełka. Takie szafki znajdziesz na stronie meblobranie.pl.

szafka nocna

 

Kosmetyki codzienne

Gdy już zrobisz małą rewolucję w swoich zbiorach, to zauważysz, że zostały ci tylko kosmetyki, których używasz na co dzień – podkład, tusz, cienie, szminka. To te produkty powinny zająć miejsce na toaletce lub w twojej kosmetyczce. Dzięki takim porządkom, już nigdy nie będziesz musiała przerzucać wszystkich kosmetyków w poszukiwaniu kredki do oczu czy eyelinera, a wybierając się na zakupy do drogerii, będziesz mogła sięgnąć do swojej poczekalni i sprawdzić, czy masz już produkt, który zamierzałaś kupić.