Smoky eye krok po kroku

Smoky eye krok po krokuTo szalenie modny, zmysłowy makijaż, który jest zarazem prosty i uniwersalny – wykonasz go zaledwie w kilka minut! Jak to zrobić?

Potrzebne Ci będą następujące kosmetyki i akcesoria:

  • czarna kredka do oczu,
  • korektor lub baza pod cienie do powiek,
  • cienie w czterech barwach: matowej czerni, jasnej szarości, barwie cielistej oraz perłowej lub białej, połyskliwej,
  • tusz do rzęs,
  • gęsty pędzelek do nakładania i rozprowadzania cieni,
  • mniejszy aplikator do wyrównania niedoskonałości.

1. Nałóż na powieki bazę lub korektor – ta pierwsza sprawi, że makijaż utrzyma się znacznie dłużej, zaś drugi – wyrówna koloryt cery.

2. Aby optycznie powiększyć oczy, rozprowadź w ich kącikach jasny, błyszczący cień, rozcierając go w zagłębieniu powieki. Możesz delikatnie pomalować nim również dolną powiekę, tuż przy kąciku oka.

3. Przestrzeń pod łukiem brwiowym pokryj matowym cieniem o cielistej barwie. Rozetrzyj go na całej powiece nieruchomej – ten zabieg skutecznie rozświetli Twoje spojrzenie.

4. Za pomocą czarnej kredki narysuj nad rzęsami równą, cienką linię. Następnie delikatnie rozcieraj jej kontury małym pędzelkiem w kierunku rzęs. Ten sam zabieg możesz powtórzyć na dolnej powiece. Jeśli zależy Ci na mocniejszym makijażu, narysuj kreskę równie z po wewnętrznej stronie powieki, tuż przy oku. Wszystkie te zabiegi optycznie pogrubią rzęsy.

5. Powierzchnię górnej powieki pokryj „głównym”, szarym cieniem w taki sposób, by nie zamalować rozświetlających fragmentów w kącikach. Najlepiej zrobić to za pomocą grubszego pędzelka do cieni, który pomoże osiągnąć bardziej naturalny kolor i wymodelować kontur oka zgodnie z jego kształtem. Szary cień możesz również zastąpić innymi barwami, wykonując smoky eyes np. w odcieniach fioletu, granatu lub zieleni. W analogiczny sposób pomaluj dolną powiekę.

6. „Przydymione oko” dopełni nieco ciemniejszy cień, zawierający błyszczące drobinki. Należy nanieść go przy łuku rzęs i delikatnie rozetrzeć, by połączył się z głównym odcieniem.

7. Zwieńczeniem makijażu jest oczywiście pomalowanie rzęs – najlepiej sprawdzi się tutaj czarna mascara. Nanieś ją na rzęsy dwu- lub trzykrotnie, by Twoje oczy nabrały wyrazistości. To już wszystko – elegancki makijaż na każdą okazję gotowy!