Sposoby na łamliwe paznokcie

Sposoby na łamliwe paznokcieTwoje paznokcie są kruche, miękkie i często się łamią? Sprawdź, jak temu zaradzić.

Problem łamliwych paznokci dotyczy wielu pań. Najczęściej jest uwarunkowany niezdrową dietą, ubogą w składniki odpowiedzialne za wzrost i twardość paznokci. Ale przyczyny mogą być też inne. Poniżej wyszczególniamy je wszystkie, a także wskazujemy sposoby radzenia sobie z tym uciążliwym problemem.

 

Dlaczego paznokcie stają się łamliwe?

Jednym z najważniejszych składników paznokci jest kreatyna. Aby mogły one bez przeszkód rosnąć, nie łamiąc się przy tym, powinno być jej wystarczająco dużo w płytce rogowej. Na skutek niewłaściwej diety, ubogiej w kreatynę, paznokcie stają się kruche i łamliwe. W razie stwierdzenia niedoboru kreatyny warto zastosować preparaty z kreatyną hydrolizowaną. Oprócz tego na wygląd i twardość paznokci wpływają również: krzem, cynk, potas, wapno, żelazo, witamina B, witamina F oraz magnez.

Inną częstą przyczyną łamliwości paznokci są zaniedbania związane z pielęgnacją dłoni, stosowanie acetonu przy zmywaniu lakieru, zbyt długie moczenie rąk w wodzie czy długotrwała ekspozycja na zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury.

W tym miejscu warto zauważyć, że wygląd paznokci może nam wiele powiedzieć o funkcjonowaniu organizmu. Wszelkie niepokojące oznaki należy traktować z należną im uwagą. Im wcześniej podejmiesz działania mające na celu poprawę własnego zdrowia, tym szybciej uporasz się z problemem łamliwych paznokci.

 

Jak wzmocnić paznokcie?

Możesz wzmocnić paznokcie na kilka sposobów:

  • Jednym z najprostszych jest domowa kuracja olejkiem rycynowym – sprawdza się on nie tylko w przypadku łamliwych włosów. Dzięki wcieraniu tego specyfiku w płytkę rogową oraz w skórę wokół paznokcia można dość szybko uzyskać zadowalające efekty.

  • Moczenie dłoni w oliwie z oliwek również jest dobrym sposobem na wzmocnienie paznokci. Podgrzaną oliwę zmieszaj z sokiem z cytryny i mocz w niej dłonie przez co najmniej kilka minut. Po osuszeniu rąk wetrzyj w nie krem nawilżający.

  • Zmieszaj ocet jabłkowy z wodą w taki sposób, aby proporcje układały się mniej więcej tak samo (pół octu, pół wody). Moczenie dłoni w takiej mieszance przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Ocet jabłkowy, zawierający m. in. wapń, żelazo, potas i magnez, nie tylko poprawia kondycję paznokci, ale również zapobiega i leczy infekcje skórne.

  • Zmieszaj pół łyżeczki witaminy E z paroma kroplami olejku herbacianego, a następnie wetrzyj przygotowaną w ten sposób ciecz w paznokcie. Pamiętaj, aby delikatnie masować płytkę przez kilka minut. Po tym czasie umyj i osusz ręce. Po miesiącu takich zabiegów, podejmowanych dwa razy dziennie, zauważysz efekty.

 

Chcesz poznać jeszcze inne sposoby na łamliwe paznokcie? Odwiedź star5products.