Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrowąGładkie ciało jest obecnie standardem dla kobiet, a i mężczyźni coraz częściej sięgają po różne sposoby depilacji niektórych części ciała. Metodą depilacji może być zastosowanie pasty cukrowej.

Depilacja cukrem

Metoda depilacji z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej lub kupionej pasty cukrowej jest skuteczna i prosta. Nazywana jest ona również depilacją arabską, ze względu na fakt, że była ona bardzo popularna na przykład za czasów panowania Faraonów w Egipcie. Depilację pastą cukrową stosowano w krajach arabskich przed ceremonią zaślubin, aby panna młoda mogła wejść w związek małżeński pozbawiona zbędnego owłosienia. Jej gładka skóra była symbolem czystości i szacunku wobec męża. Nie jest to więc metoda nowa. Dzięki paście cukrowej pozbędziemy się zbędnego owłosienia z dowolnego miejsca na ciele. Zaletą tej metody depilacji jest to, że uzyskamy gładką skórę bez podrażnień, a podczas depilacji nie będziemy odczuwać bólu.

 

Jak zrobić pastę cukrową?

Wykonanie pasty cukrowej na potrzeby depilacji arabskiej jest bardzo proste. Wystarczy wykonać mieszankę ze szklanki cukru, połowy szklani wody i połowy cytryny. Można do niej dodać łyżkę miodu. Po połączeniu składników, pastę należy podgrzewać na wolnym ogniu, aż do otrzymania jednolitej masy. Skarmelizowaną pastę zdejmuje się z ognia, przelewa do miseczki i odstawia do wystygnięcia.

Przed samą depilacją, pastę cukrową lekko się podgrzewa, aby zmiękła i dała się łatwo formować. Wtedy nakłada się ją na skórę - palcami lub szpatułką, pod włos w obszarze przeznaczonym do depilacji. Następnie zrywa się zaschniętą pastę w przeciwnym kierunku, z włosem. Do rozprowadzonej pasty można przykleić papier pergaminowy, co ułatwi oderwanie pasty wraz z włoskami. Pozostałą na skórze mieszankę cukrową usuwa się ciepłą wodą.

Przy użyciu pasty cukrowej z powodzeniem można depilować nogi, pachy czy okolice bikini. Z uwagi na fakt, że zawiera wyłącznie naturalne składniki, można ją używać nawet na skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, czy alergiczną.