Regeneracja paznokci osłabionych przez manicure hybrydowy

 Regeneracja paznokci osłabionych przez manicure hybrydowyManicure hybrydowy to coraz popularniejsza metoda na udekorowanie swoich paznokci. Ma wiele zalet, np. pozwala zachować kolor na dłużej. Wymaga jednak szczególnej troski o paznokcie.

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci polegająca na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnych preparatów, tj. bazy, odpowiedniego lakieru i środka nawierzchniowego, a następnie na utwardzeniu każdej z tych warstw pod lampą UV. Paznokcie wykonane tą metodą są odporne na odpryskiwanie, a przy tym zachowują elegancki i naturalny wygląd. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie. Po tym czasie paznokcie należy zmyć specjalnym zmywaczem powstałym na bazie acetonu. Jeżeli odpowiednio zadbasz o regenerację swoich paznokci, będziesz mogła cieszyć się pięknym manicure hybrydowym tak często, jak będziesz chciała. Szczególnie jeśli zdecydujesz się np. na zestaw do manicure hybrydowego w domu, a jest to bardzo opłacalne - http://smartnest.pl/manicure-hybrydowy-domu-sie-oplaca/.

 

Odżywki do paznokci

Przede wszystkim należy używać dobrej jakościowo odżywki, która zregeneruje paznokcie poprzez uelastycznienie płytki oraz pozbawi nas problemu łamiących i rozdwajających się paznokci. Dzięki temu nasze paznokcie staną się mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Odżywka zapobiega również przebarwieniom płytki. Jak stosować odżywkę? Na paznokcie należy nałożyć niewielką jej ilość, poczekać aż wyschnie, a następnie nałożyć kolejną warstwę. Zabieg taki trzeba regularnie i często powtarzać, nawet co 2-3 dni.

 

Serum do paznokci

W aptece bądź drogerii możemy również otrzymać odżywcze serum do paznokci. To preparat specjalistyczny, przeznaczony dla osób mających problem z łamliwymi, słabymi oraz rozdwajającymi się paznokciami, a także suchymi skórkami. W serum do paznokci znajdują się składniki naturalne, np. proteiny, keratyny, jak również oleje roślinne, m. in. olej migdałowy, z awokado, winogronowy, a także witaminy, np. witamina A, E czy B5. Serum należy stosować regularnie, raz dziennie na umytą płytkę paznokcia oraz skórki. Preparat delikatnie wmasuj i pozostaw do wchłonięcia.

 

Kremy do skóry rąk i paznokci

Warto również używać kremów do codziennej pielęgnacji, przeznaczonych do skóry rąk i paznokci. Wybierajmy kremy z naturalnymi składnikami, które wykazują właściwości zmiękczające, nawilżające oraz regenerujące.

 

Zmywacz do paznokci

Ważny jest również wybór właściwego zmywacza. Zmywacze niestety wpływają na pogorszenie stanu naszych paznokci, wysuszają zarówno płytkę, jak i skórki. Dlatego też warto sięgać po preparaty, które w swym składzie mają składniki odżywcze, np. olejki bądź witaminy.

Więcej ciekawych porad kosmetycznych znajdziesz na http://smartnest.pl/wpisy/buduar/