Perfumy niszowe: dlaczego warto je wybrać?

2017-09-20 |

Perfumy niszowe: dlaczego warto je wybrać?Sprzykrzyły Ci się już perfumy znanych producentów, którymi spryskują się wszyscy? Chciałbyś kupić coś wyjątkowego, co sprawi, że poczujesz się kimś odrębnym? Postaw na perfumy niszowe. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

L'Artisan Parfumeur Caligna

To perfumy z kategorii unisex: zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Łączą w sobie fiołkową subtelność z mocnymi akcentami harbaty, róży i jaśminu. Daje się w nich również wyczuć zapach dębu, sosny, liścia mandarynki oraz figi. Jeśli szukasz perfum na co dzień, które nie są zbyt intensywne, a jednocześnie mają charakterystyczną woń, obok której nie sposób przejść obojętnie, to propozycja dla Ciebie.

 

Byredo Rose of No Man´s Land

To zapach stworzony przez niszową markę, założoną przez Bena Gorhama, byłego koszykarza i plastyka z wykształcenia. Na rynku perfumeryjnym pojawiła się ona w roku 2006 i od tamtej pory zdobywa sobie coraz większe grono wiernych nabywców. Rose of No Man´s Land zadowoli z pewnością najbardziej wymagające osoby, które oczekują od perfum nie tylko czarującego zapachu, ale i czegoś więcej, co niektórzy skłonni są określać mianem duszy. Ta nietuzinkowa kompozycja składa się z nut róży tureckiej, maliny, ambry, różowego pieprzu oraz papirusu.

 

Montale Dark Purple

Lubisz egzotyczne zapachy, które kojarzą się z dalekimi podróżami i morską bryzą? Jeśli tak, perfumy Montale Dark Purple będą w sam raz dla Ciebie. Producent tego niszowego pachnidła postanowił przetransponować ciemną i zawikłaną historię Orientu w treściwy i esencjonalny zapach, który od razu po wejściu na rynek zyskał aprobatę wielu pań. Do jego wytworzenia posłużyły założycielowi marki naturalne składniki, zmieszane ze sobą w proporcjach zapewniających produktowi trwałość i atrakcyjność. Pomarańcza miesza się tutaj ze śliwką, paczula z różną i czerwonymi owocami, drzewo tekowe z bursztynem i piżmem. Efekt jest naprawdę znakomity.

 

Montale Intense Pepper

Kolejna kompozycja marki Montale, która tym się rożni od poprzedniczki, że przeznaczona jest zarówno dla pań, jak i panów. Orientalny charakter tego mocnego, korzennego zapachu przywodzi na myśl amazońską dżunglę, ze wszystkim kryjącymi się w niej niebezpieczeństwami. Ten niebanalny efekt udało się producentowi uzyskać dzięki harmonijnemu połączeniu kontrastujących ze sobą nut zapachowych o niezwykłej sile oddziaływania – różowy pieprz miesza się tu z cytryną sycylijską, czarny – z wyrafinowanymi  nutami kwiatowymi, białe piżmo akompaniuje bursztynowi i agarze, a całość domyka subtelny cedr.

 

Perfumy niszowe pozwalają zaakcentować swoją oryginalność i nietuzinkowość, zwracają uwagę i są ciekawym urozmaiceniem. W niczym nie ustępują zapachom znanych marek, dlatego nie powinniśmy mieć obaw przed ich zakupem. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze, do czego gorąco zachęcamy.

 

Nad powstawaniem artykułu czuwała Perfumeria E-Glamour.pl.