Tak pachnie rok 2017 – poznaj intrygujące zapachy dla niej i dla niego

2017-08-22 |

Tak pachnie rok 2017 – poznaj intrygujące zapachy dla niej i dla niegoZnajdziemy je w perfumeriach na półkach z nowościami, lecz perfumy 2017 to w znacznej mierze zapachy, które już znamy, tyle że w odświeżonych wersjach. Czy warto otworzyć się na kolejne odsłony klasyków? A może uderzyć w zupełnie nowe produkty?

Velvet Orchid Lumiere od Toma Forda

Edycja Lumiere to nowa odsłona klasycznego Velvet Orchid, wydanego w 2014 roku. Te orientalno-kwiatowe perfumy zostały zmodyfikowane na rzecz gamy kwiatowej. Nuty jaśminu, róży i – rzecz jasna – orchidei, grają tutaj pierwsze skrzypce, zostawiając nieco z tyłu drzewo sandałowe, mirrę czy rum. Dzięki temu nowe Velvet Orchid jest lżejsze i słodsze niż pierwowzór.

 

Całusy od Daisy

Nowa Daisy od Marca Jacobsa przykuwa wzrok kwiecistym i różowym flakonem, w którym kryje się kwiatowo-owocowa kompozycja. Nuty owocowe, które tworzą tutaj pomelo i morela, zdecydowanie dominują nad kwiatowymi, sprawiając tym samym, że zapach ten jest bardziej egzotyczny, ale wciąż na tyle świeży oraz nienachalny, by mógł nam towarzyszyć w ciągu dnia tak wiosną, jak i latem.

 

Nowa stara „piątka”

Jeśli mowa o pachnącej piątce, to oczywiście w kontekście klasyku Chanel. Najpopularniejszy zapach świata, uwielbiany przez zarówno damskie, jak i męskie nosy, postanowił odświeżyć Olivier Polge. Chanel Nᵒ 5 L’eau, która miała premierę pod koniec 2016 roku, jest niesamowicie hipnotyzująca, wspaniała na wieczór, czarująca. Zachowuje ponadczasowość, przez co znów wyprzedza w rankingach wszystkie perfumy damskie, będąc w rzeczywistości numerem 1.

 

Prada w węglu

Pora na perfumy męskie. Zainteresowanie budzi tutaj Prada Luna Rossa Carbon, zapach o wyczuwalnym akcencie węglowym, któremu towarzyszą ambroksan i bergamotka, wspomagane pieprzem, nutami metalicznymi i lawendą. Luna Rossa Carbon jest też nieco ziemista, mineralna i – pomimo węgla jako motywu przewodniego – czysta oraz świeża.

 

Esencjonalne Ermeneglido Zegna

Perfumy Zegny zasiliły rynek zapachów w 1992 roku. Rok 2017 należy do linii Essence Spice, w której skład wchodzą trzy zapachy. Perssian Saffron jest ciepły i korzenny, wyczujemy w nim dużą ilość przypraw. Indian Spice to mieszanka nut drzewnych i przyprawowych w towarzystwie kolendry i egzotycznych kwiatów. Z kolei Bourbon Vanilla zmierza w stronę orientu, wspierany przez różę turecką, imbir i wetywerię.

 

Christian Dior Sauvage – jeszcze więcej cytrusów

Odnowiony Sauvage jest bardzo aromatyczny, głównie za sprawą nut cytrusowych. Od swoich poprzednich wersji wydaje się mniej formalny, ale z pewnością to wciąż zapach elegancki, bezpretensjonalny.