Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością, wobec czego rynek dedykowanych mu lakierów jest obecnie bardzo duży i zróżnicowany. Na co warto zwrócić uwagę, żeby mieć pewność wyboru dobrego produktu?

Paleta kolorów

Szeroka gama odcieni to dla większości osób podstawowe kryterium wyboru – dzięki niej łatwo jest znaleźć lakiery o idealnej barwie i stworzyć z nich swoją kolekcję. W ofercie poszczególnych producentów dostępne są m.in. lakiery błyszczące, matowe, z efektem piaskowania, metaliczne, z brokatem, cekinami czy ozdobnymi drobinkami. Jeśli nie jesteś pewna, jak dany kolor wygląda w rzeczywistości, spróbuj poszukać recenzji w internecie lub zdjęć robionych „na żywo”. Zanim zdecydujesz się na zakup własnych lakierów, możesz przejrzeć paletę barw wybranej marki u kosmetyczki lub w specjalistycznej drogerii.

 

Marka

Tutaj kryterium wyboru jest przede wszystkim popularność i renoma firmy: im więcej dobrych opinii, tym lepiej. Wśród najpopularniejszych marek oferujących lakiery hybrydowe warto wymienić chociażby Shellac, której produkty zapewniają lśniący, nasycony kolor utrzymujący się przed 2 tygodnie. Nie ulegają one zmatowieniu ani odpryskiwaniu nawet podczas wykonywania codziennych prac domowych. Lakiery tej firmy można zobaczyć na stronie: https://sklep.ekertnails.pl/77-shellac-cnd.

 

Właściwości pielęgnacyjne

Dobry lakier nie tylko maluje, lecz także chroni płytkę paznokcia. Dlatego warto stawiać na produkty, wzbogacone o substancje wzmacniające. Najlepiej, żeby nie zawierały one takich składników, jak: toluen, kamfora, formaldehyd, ftalany, żywica formaldehydowa, ksylen czy keton metyloetylowy. Wspomniane wyżej lakiery CND Shellac spełniają te kryteria.

 

Łatwość aplikacji

Jest istotna zwłaszcza w przypadku, gdy manicure hybrydowy jest wykonywany regularnie. Warto zwrócić uwagę na wygodny pędzelek, który zapewni szybkie nakładanie lakieru. Ważna jest także łatwość jego zdejmowania. Wszystkie te informacje najłatwiej sprawdzić, szukając kosmetycznych recenzji wybranych produktów.

 

Pojemność

Tutaj wybór jest kwestią indywidualną: można postawić na mniejsze i tańsze lakiery, a następnie stworzyć większą kolekcję kolorów. Jeśli jednak szukamy stałego odcienia na kilka partii manicure, dobrze będzie wybrać większą buteleczkę.