Bądź modna zimą! Książki, które pomogą Ci odnaleźć swój styl

2017-01-18 |

Bądź modna zimą! Książki, które pomogą Ci odnaleźć swój styl„Moda to to, co cztery razy do roku oferują ci projektanci. Styl to coś, co wybierasz sama”– powiedziała Lauren Hutton, znana modelka i aktorka. Rzeczywiście, w modzie nie chodzi o to, aby bezmyślnie kupować ubrania wykreowane przez tych czy innych projektantów, ale by pozostać wierną samej sobie.

Jeśli jesteś zainteresowana światem mody i chcesz odnaleźć swój styl, niech inspiracją będą dla Ciebie poniższe książki. Zaprezentowane poniżej porady i wiele więcej znajdziesz na http://livro.pl/ksiazki/poradniki/moda-uroda-savoir-vivre.html.

 

Jak stworzyć własny styl?

Stworzenie własnego stylu nie należy do łatwych zadań. Trzeba znać pewne zasady, kody i trendy, bo w przeciwnym wypadku możemy prezentować się nietuzinkowo i oryginalnie, ale … dziwacznie albo śmiesznie. Praktycznych rad udziela choćby Nina Garcia, dziennikarka-autorytet w dziedzinie mody, która wiedzą na ten temat dzieli się z czytelnikami w trzech książkach:

  • „Klasyczna setka, czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą” - tytuł wyjaśnia wszystko, publikacja stanowi coś na kształt rozbudowanej listy niezbędnych ubrań i dodatków, bez których trudno mówić o  ponadczasowej elegancji;
  • „Strategia stylu” – rady dotyczące tego, jak robić zakupy z głową;
  • „Mała czarna księga stylu”  - garść użytecznych porad, które pozwolą ci obudzić w sobie stylistkę.    

 

Modna przez wszystkie pory roku

Najtrudniej być modną i wyglądać szykownie, gdy na dworze minusowe temperatury i śnieżna zadymka. Wiadomo, najważniejsze jest wtedy, by nie zmarznąć. Gruba kurtka, czapa naciągnięta na czoło i szyja okutana kilkoma warstwami szalika wdzięku nie dodają. Ale nie dodaje też urody siny nos, czerwone policzki i skulona z zimna sylwetka. Jak zadbać o siebie także w zimą, dowiemy się z książki pt. „Piękna każdego dnia. 365 porad wskazówek stylistki”. Ponadto książka mieści w sobie szereg podpowiedzi, które pozwolą ci zachować klasę również w upalne letnie południa czy jesienne słoty.

Nie chcesz poruszać się po omacku, szukając drogi do własnego stylu? Musisz poznać żelazne zasady rządzące branżą modową, między innymi zidentyfikować typ swojej sylwetki, umieć zatuszować niedoskonałości i podkreślić atuty, poznać kolory, które pasują do twojej karnacji, rozpoznawać jakość tkanin itd. itd.

W książce „ Radzka radzi. Tobie dobrze w tym” znajdziemy porady Magdaleny Kanoniak, dzięki którym zostaniesz świadomą swych zalet i potrzeb stylistką.

 

Styl dla młodej damy

Blogerka i miłośniczka mody, Kasia Tusk, dzieli się swoim doświadczeniem, odczarowuje stereotypy związane z modą i daje praktyczne porady, jak zostać swoją własną stylistką bez wydawania dużych pieniędzy. Mowa o książce „Elementarz stylu”, której niezaprzeczalnym atutem są również piękne zdjęcia i ilustracje.