Bądź piękna zimą

Bądź piękna zimąZima to piękna pora roku, ale niezwykle wymagająca wobec naszej urody. Nasza twarz, ciało i włosy nie najlepiej znoszą niskie temperatury i wiatr. Jak im pomóc przetrwać trudny, zimowy czas?

Zadbaj o siebie zimą

Kiedy na zewnątrz jest zimno, a w budynkach gorąco, nasza skóra i włosy narażone są na przesuszenie. To w tym okresie najczęściej zdarzają się uciążliwe podrażnienia i zaczerwienienia twarzy, a także osłabienie włosów, które uniemożliwia nam dobre samopoczucie każdego dnia. Możemy temu zapobiec odpowiednią pielęgnacją kosmetykami przeznaczonymi do stosowania podczas zimy.

 

Prze wyjściem...

Przed wyjściem z domu zabezpieczajmy twarz i dłonie  tłustym kremem z filtrem UV – to zapobiegnie podrażnieniom od zimna i wiatru. Pamiętajmy, żeby wybrać krem, który nie zawiera w składzie wody. Usta posmarujmy ochronnym balsamem do ust na zimę. Włosy schowajmy pod ciepłą czapką. Jeśli są bardzo długie, możemy je także zabezpieczyć przed wiatrem i mrozem za pomocą tłustego olejku. Wystarczy wetrzeć olejek lub preparat silikonowy w końce włosów i spleść je w warkocz.

 

… i po powrocie

Po powrocie do domu zadbajmy o odpowiednie nawilżenie. Po starannym demakijażu nałóżmy na twarz regenerującą, kojącą maseczkę, która załagodzi podrażnienia. Włosom też, przynajmniej raz w tygodniu, przyda się regenerująca sesja z maseczką.

Stosunkowo najłatwiej zimą dbać o stopy. Ukryte w skarpetkach i w butach, odpoczywają po trudach miesiącach w odkrytych butach. Jednak nadal wymagają nawilżania i natłuszczania. Dbajmy też o to, żeby w naszych butach nigdy nie było wilgotno – to sprzyja rozwojowi grzybicy.

 

Makijaż królowej zimy

Zimą nie możemy zapomnieć o odpowiednim makijażu. Chłodne miesiące to czas, kiedy możemy, a nawet powinnyśmy malować się mocniej i staranniej niż latem. Po pierwsze, kilka warstw makijażu dodatkowo ochroni naszą cerę przed wpływem szkodliwej aury. Ponadto grubsza warstwa makijażu przykryje zaczerwieniony nos i policzki. Pamiętajmy tylko, żeby po nałożeniu podkładu, pudru i różu nałożyć też na twarz odrobinę rozświetlacza – nada to cerze naturalności i będzie pięknie harmonizowało z zimowym krajobrazem.

Do zimowego makijażu warto używać kosmetyków cięższych – odżywczych i kryjących. Do makijażu oczu wybierzmy raczej kosmetyki wodoodporne, żeby nie rozmazać ich, kiedy nasze oczy zaczną łzawić na zimowym wietrze.