Atrybuty kobiecości - jak sprawić, by były piękne?

Atrybuty kobiecości - jak sprawić, by były piękne?Zabieg powiększenia piersi to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Decyduje się na niego liczne grono pań z małych i dużych miast.

Specjaliści z zakresu psychologii mówią, iż powinno się akceptować siebie takim, jakim się jest. Z kolei zaś osoby, które zdecydowały się na operację, twierdzą, że nigdy tego nie żałowały nawet przez chwilę. Co więcej - są przekonane, że ta decyzja odmieniła ich życie na plus.

Moda na operacje plastyczne i zabiegi upiększające trwa na całym świecie w najlepsze i nie wygląda na to, by miała się skończyć. Do niedawna wstydem było przyznać się do ingerencji chirurgicznej, od jakiegoś czasu jednak traktuje się ten temat coraz bardziej otwarcie.

Rewolucja w dziedzinie chirurgii plastycznej została przeprowadzona za sprawą wielkich gwiazd, które przestały ukrywać, że ich wygląd nie jest dziełem tylko i wyłącznie natury. Piosenkarki i aktorki niemal szczycą się kształtnymi piersiami, które w dobie obecnej medycyny wyglądają niezwykle naturalnie.

Współczesna chirurgia plastyczna korzysta z bardzo skutecznych i efektownych metod w celu wydobycia atrakcyjności z kobiecych piersi. Technika ta jest innowacyjna, ma zaś za zadanie wykonanie zabiegu jak najbardziej perfekcyjnie. Stosuje się tu bardzo trwałe implanty, głównie solne oraz silikonowe. Są to wkładki o charakterze korygującym, które chirurg umieszcza zazwyczaj pod mięśniem piersiowym. Ich rodzaj oraz wielkość jest konsultowana podczas wywiadu. W trakcie takiego spotkania ustala się metodę nacięcia, wielkość, kształt oraz rodzaj wszczepu.

Najpowszechniejszą techniką jest dokonanie wprowadzenia implantu bezpośrednio pod piersią lub tez wokół brodawki. Rzadziej zaś stosuje się metodę pod pachową, która wiąże się z dużym ryzykiem powikłań. Bierze się tu pod uwagę proporcje ciała oraz oczekiwania pacjentki.

Lekarz zleci również rzetelne badania, które zaważą o tym, czy zabieg zostanie wykonany, czy też istnieją przeciwwskazania, które to deprymują możliwość plastyki.

Standardowo robi się morfologię krwi, RTG klatki piersiowej i EKG serca. Do kompletu trzeba sprawdzić krzepliwość krwi, poddać się szczepieniu przeciw żółtaczce typu B, a przede wszystkim – wykonać mammografię piersi.

Warto przed podjęciem decyzji poszukać najlepszego specjalisty w tej dziedzinie. Wytrawna ręka operatora jest w stanie nadać piersiom naturalny kształt, zaś dzięki metodzie pod mięśniowej implanty są niezauważalne dla ludzkiego oka.

Zabieg realizowany jest w znieczuleniu pełnym, zaś bezpośrednio po nim pacjentka odczuwa dosyć duży dyskomfort. Tuż po zabiegu zakładane są opatrunki oraz specjalistyczny biustonosz, którego celem jest nadanie ostatecznego kształtu piersiom. Stanik trzeba nosić przez miesiąc, zaś finalny efekt jest widoczny po kwartale roku. Jak mówią kobiety, które się zdecydowały na powiększenie biustu – warto jednak czekać, warto chwilę pocierpieć.

Decyzji o operacji plastycznej nie należy jednak podejmować zbyt pochopnie. Dobrze jest najpierw zdobyć solidny zastrzyk wiedzy w tej kwestii, porozmawiać też ze specjalistą z zakresu psychiatrii lub psychologii na temat naszej inspiracji. Często okazuje się bowiem, iż postrzegamy się w sposób nieadekwatny do rzeczywistości. Dobrze jest mieć pełną świadomość na temat plusów i minusów zabiegu powiększania piersi.

Nie ma co ukrywać – plastyka biustu jest ingerencją chirurgiczną i jako taka – niesie za sobą ryzyko powikłań. Trzeba też wziąć pod uwagę, iż efekt finalny może w znacznej mierze odbiegać od naszych oczekiwań. Nie ma jednak żadnych wątpliwości - większe piersi to od zarania dziejów symbol kobiecości. Potrafią dodać pewności siebie, są niezwykle pożądane przez płeć przeciwną. Bardzo wielu mężczyzn przyznaje się do tego, iż silikony bardzo ich pociągają.

Cywilizacja podąża naprzód, wraz z nią akceptuje się również technologię medyczną. Człowiek pragnie spowolnić czas i wyglądać atrakcyjnie. Do lamusa odchodzi epoka, kiedy się mówiło, że „nie szata zdobi człowieka”. Współczesna kobieta została osadzona w dobie kultury obrazkowej, gdzie świat biegnie pędem. Pierwszą informacją staje się wygląd. I nie ma w tym nic nienagannego. Egoizm jest modny, przestał być tematem tabu. Warto zatem dbać o swoją prezencję. To procentuje zawsze. W pracy oraz w życiu prywatnym.