Stopy – jak je pielęgnować?

Stopy – jak je pielęgnować?Podczas pielęgnacji ciała, bardzo często zapominamy o stopach. Dopóki nie pojawią się odciski lub problemy z piętami, zapominamy o tym, że stopy również wymagają regularnej opieki, by pozostały zdrowe i zachowały estetyczny wygląd.

Nasze stopy nie zawierają gruczołów łojowych, dlatego tak łatwo ulegają przesuszeniu. Gruczoły potowe, które znajdują się na podeszwach stóp, sprawiają, że gdy stopa się poci, naskórek szybko rogowacieje i pęka. Dodatkowo, na mokrych stopach bardzo szybko może rozwinąć się grzybica.

Jak odpowiednio pielęgnować stopy?

Aby nasze stopy były zdrowe należy codziennie poświęcić im trochę uwagi. Najważniejsze by je odpowiednio nawilżać. Najlepiej robić to codziennie, po wyjściu spod prysznica, po ich dokładnym osuszeniu.

Dwa razy w tygodniu należy wykonać pedicure. Zabieg ten może być wykonywany w domu, bez pomocy pedikiurzystki. Wystarczy przygotować naczynie z ciepłą wodą i moczyć w nim nogi przez ok. 45 min. Do wody najelpiej dodać Verlaven - specjalny preparat do moczenia stóp. Zawiera on aktywne składniki, takie jak: kwiat lawendy, srebro koloidalne i olejek lawendowy, które mają zbawienny wpływ na stopy.

 

 

 

 

Kwiat lawendy zawiera związki mineralne, garbniki i cukry, które mają działanie bakteriobójcze. Lawenda pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry, hamując mnożenie się bakterii i grzybów. Wspomaga takżę szybszą regeneracje naskórka i zapobiega jego pękaniu.

Srebro koloidalne ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Pomaga zwalczyć rozwój chorobotwórczych cząsteczek, zmmniejszając objawy towarzyszące zakażeniom grzybicznym. Niweluje stany zapalne skóry oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

Olejek lawendowy delikatnie drażni powierzchnie skóry, rozszerza naczynia włosowate, regulując nerwowy układ skórny. Dezynfekuje, przyspiesza gojenie oraz procesy odnowy uszkodzonej struktury naskórka.

Po włożeniu nóg do wody z Verlavenem nie należy ich myć, czy pocierać - aktywne składniki same wnikną w skórę i sprawią, że poczujemy natychmiastową ulgę. Domowe SPA to świetny sposób na pielęgnację zmęczonych i chorych stóp. Pamiętajmy, by o nie dbać o każdej porze roku - nie tylko latem.