Oleje - skarby natury dla Ciebie

Oleje - skarby natury dla CiebieJakie zastosowanie w kosmetyce mają oleje? W jakich produktach spotykamy je najczęściej? Jakiego rodzaju są to oleje? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Od jakiegoś czasu kosmetyki w formie olejów szturmem wdzierają się do naszych łazienek. Czy słusznie?

Obecnie można dostać kosmetyki w formie oleju do chyba każdej części ciała. Mamy oleje do twarzy, do włosów, do ciała, są olejki pod oczy czy olejowe serum. Są suche olejki, olejki w sprejach, oleje w formie stałej, które rozpuszczają się przy kontakcie ze skórą oraz oczywiście oleje w swojej naturalnej postaci. Dodatek oleju można znaleźć w różnego rodzaju kremach – od tych najdroższych do produktów dostępnych na półkach drogeryjnych, w szamponach, odżywkach do włosów, balsamach do ciała. Są oleje do mycia. Mamy oleje egzotyczne, jak chociażby najpopularniejszy chyba obecnie olej arganowy, kokosowy, makadamia.

Są oleje ze słodkich migdałów, awokado. Swoje zastosowanie w kosmetyce ma nawet poczciwy olej rzepakowy, który choć traktowany zwykle po macoszemu, może poszczycić się świetnymi właściwościami, nie tylko przy zastosowaniu w kuchni. Nikogo nie dziwi zastosowanie w kosmetyce oliwy z oliwek. Są oleje z doskonale znanych nam ziół, a nawet owoców czy warzyw – możemy spotkać olej z malin, z pomidora, z czarnej porzeczki czy truskawki.

Czy kosmetyki te działają czy może jednak ten olejowy zawrót głowy to tylko chwilowa moda i marketingowy chwyt?

Obecna popularność tej formy kosmetyków faktycznie może kojarzyć się z pomysłem marketingowców, jednak warto spróbować tych kosmetyków, bo ta moda to naprawdę dobra alternatywa w kosmetycznym świecie. Pamiętajmy, że pielęgnacyjne właściwości olejów wykorzystywane są od tysięcy lat. Popularne były chociażby w starożytnym Egipcie, ich dobroczynny wpływ był doceniany w ciągu wieków. Której kobiety nie fascynuje fraza o namaszczaniu wonnymi olejami? Warto wypróbować olejów w naturalnej formie – warto zwrócić uwagę na to, aby był to czysty produkt, bez dodatków chemicznych. Nakładany powinien być na lekko wilgotną skórę i pozostawiony do wchłonięcia.

Jeśli ta forma wydaje się nam jednak nie do przyjęcia, wykorzystajmy gotowe kosmetyki z dodatkiem różnego rodzaju olejów – tu również zwróćmy uwagę na etykietę i skład INCI, tak aby nie okazało się, że w naszym produkcie olej jest jednym z ostatnich składników na końcu listy. Poznajmy dobroczynne działanie olejów na nasza skórę, a trudno będzie się nam z nimi rozstać.

Więcej o produtkach z zawartością oleju można znaleźć na stronie http://www.kuzniazdrowia.pl/